Власник Ever Given хоче компенсувати збитки за блокування Суецького каналу без суду

Власник Ever Given хоче компенсувати збитки за блокування Суецького каналу без суду

На цих умовах власник судна просить не притягувати до відповідальності капітана судна

Власник Ever Given хоче компенсувати збитки за блокування Суецького каналу без суду
фото DR

Власник судна Ever Given, яке на тиждень перекрило Суецький канал, має намір не доводити справу до суду і виплатити компенсацію в рамках мирової угоди. Про це заявив радник президента Єгипту з розвитку морських портів і Суецького каналу адмірал Мохаб Мамішев, передає РБК.

«Ні, до етапу суду ситуація не дійде, власник судна хоче виплатити компенсацію, досягнувши мирної угоди», – сказав Мамішев, додавши, що розслідування інциденту завершиться, швидше за все, за тиждень.

За словами чиновника, намір судновласника добровільно виплатити компенсацію за блокування Суецького каналу виключає затримання капітана контейнеровоза і застосування до нього будь-яких юридичних заходів. Мамішев також зазначив, що компенсації за простій власникам суден, що застрягли через Ever Given на входах в канал, виплатять їх страхові компанії.

Reuters з посиланням на страхового брокера Willis Re International повідомило, що блокування Суецького каналу, найімовірніше, призведе до великих позовів та зростання тарифів на страхування морських суден. Рейтингове агентство Fitch повідомляло, що позовні вимоги до страховиків можуть сягнути сотень мільйонів євро.

400-метровий контейнеровоз Ever Given, який прямував з Китаю в Роттердам, сів на мілину в південній частині Суецького каналу 23 березня і повністю зупинив судноплавство по водній артерії. Спочатку повідомлялося, що причиною інциденту став сильний вітер, через який судно відхилилося від курсу. Пізніше влада Єгипту не виключила, що до блокування каналу призвели людський фактор або технічна несправність.

Нагадаємо, ціни на товари по всьому світу зростають через контейнерну кризу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті