Китай при наданні кредитів бідним країнам використовує приховану перевагу - FT

Китай при наданні кредитів бідним країнам використовує приховану перевагу - FT

Нерідко серед кредитних умов Китай прописує політичні вимоги

Китай при наданні кредитів бідним країнам використовує приховану перевагу - FT
фото Pixaby

При наданні кредитів країнам з низьким рівнем доходу Китай використовує контракти, що дають йому приховану перевага перед іншими кредиторами, повідомляє Financial Times з посиланням на експертну доповідь. Сепаратні дії Китаю підривають спільні зусилля щодо зниження боргового навантаження найбідніших країн, пише видання.

В опублікованій у середу доповіді дослідницької лабораторії AidData узагальнено особливості 100 кредитних контрактів держбанків Китаю з 24 суверенними позичальниками на $36,6 млрд. Серед позичальників країни, які допустили дефолт, – Аргентина, Еквадор і Венесуела, ряд країн Африки та інші.

Виявилося що усі контракти, підписані з 2014 року (38 з 100), містять положення про конфіденційність, що ускладнюють оцінку істинного фінансового становища позичальника. Це означає, що громадяни країн-позичальників не зможуть притягнути свою владу до відповідальності за секретні боргові зобов'язання.

У трьох чвертях контрактів є застереження «без Паризького клубу». Вона в явному вигляді виключає борг перед Китаєм з реструктуризацій з іншими міжнародними кредиторами.

В тридцяти контрактах позичальник зобов'язаний вести гарантійний рахунок «в банку, прийнятному для кредитора». Це нормально для бізнес-кредитів, але не для суверенних, відзначають експерти.

У деяких контрактах є політичні вимоги. Це може бути застереження про перехресне невиконання зобов'язань, прив'язане до дій, що суперечать інтересам «юрособи КНР», або вимога негайного погашення кредиту при розриві дипвідносин з Китаєм.

Дослідження пройшло на тлі ситуації, коли МВФ, ООН та інші міжнародні організації попереджають про потенційні хвилі суверенних дефолтів. Умови китайських кредитів вже були чинником при реструктуризації боргу Замбії: окремі кредитори не погоджувалися на зниження прибутковості, підозрюючи, що гроші витечуть в Китай.

За даними Світового банку, Китай на першому місці серед кредиторів країн, що розвиваються (майже $150 млрд).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло