Total евакуювала весь персонал із проекту в Мозамбіку після атаки терористів

Total евакуювала весь персонал із проекту в Мозамбіку після атаки терористів

Проект обсягом $23 млрд вважається однією з найбільших інвестицій компанії в Африці

Total евакуювала весь персонал із проекту в Мозамбіку після атаки терористів
фото DR

Французька енергетична група Total повністю призупинила роботи на своєму комплексі з переробки і зріджування природного газу біля міста Палма на півночі Мозамбіку і вивезла звідти весь персонал, повідомляє Reuters з посиланням на джерела. Як відомо, 24 березня ісламістські бойовики взяли місто під контроль.

Співробітники Total покинули розташований в провінції Кабу-Делгаду півострів Афунжі, де будується комплекс в рамках проекту вартістю в $23 млрд.

Відповідальність за захоплення міста Палма взяло на себе терористичне угрупування «Ісламська держава». Напад на місто відбувся рівно через два тижні після того, як США внесли місцеве терористичне угрупування в свої санкційні списки.

Майже тиждень терористи утримують під своїм контролем місто Палма з населенням 75 000 людей. Деяким місцевим жителям вдалося сховатися в довколишніх лісах, а іноземці та частина чиновників сховалися в готелі Amarula.

Багато з тих, хто втекли з міста, знайшли притулок на території комплексу з обробки та зрідження газу французької Total, який знаходиться за 10 км від Палми. Проект вважається однією з найбільших інвестицій компанії в Африці.

В кінці грудня Total призупинила роботи через атаки ісламістів на місто Монжане, розташоване за 5 км від комплексу, частина робітників була евакуйована. Але 24 березня, буквально за добу до атаки на Палму, компанія заявила про відновлення робіт. Повідомлялося, що уряд Мозамбіку виконав вимогу Total про додаткові заходи безпеки, включаючи створення 25-кілометрової буферної зони навколо об'єкту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті