Син Байдена розкрив головну причину свого призначення в українську Burisma

Син Байдена розкрив головну причину свого призначення в українську Burisma

Хантер Байден визнав, що коли погоджувався на пропозицію, не усвідомлював повною мірою, які наслідки це може мати

Син Байдена розкрив головну причину свого призначення в українську Burisma
Хантер Байден, Джо Байден
фото www.flickr.com/photos/157801504@N04/50651398846

Син президента США Хантер Байден в інтерв'ю BBC визнав, що основною причиною його призначення в українську енергетичну компанію Burisma було його прізвище.

Він розповів, що представники Burisma вважали його ім'я «золотим» і саме це відіграло значну роль в запрошенні увійти до ради директорів.

Хантер Байден каже, що, погоджуючись на цю пропозицію, він не до кінця усвідомлював, які негативні наслідки це може мати для його родини.

«Я розумію, що з теперішньої перспективи важко повірити, як я цього не врахував», – розповідає він.

Прізвище Байден, додав Хантер, «відкривало двері, які є закритими для інших людей» – але це було одночасно «і привілеєм, і тягарем».

Нагадаємо: син Джо Байдена увійшов до ради директорів газовидобувної компанії Burisma у 2014 році. На той момент його батько був віцепрезидентом США і, як вважалося, курував політику США щодо України.

У 2016 році українська генпрокуратура проводила розслідування щодо Burisma, і в якийсь момент Джо Байден став наполягати на тому, аби українська влада звільнила тодішнього генпрокурора Віктор Шокіна.

Хоча доказів того, що його вимога була якимось чином пов'язана зі справою проти Burisma, немає, опоненти Джо Байдена все ж намагалися пов'язати ці факти. Нібито він вимагав звільнити Шокіна саме через те, що ГПУ взялася за компанію, де працює син віцепрезидента США.

Найгучніше ці звинувачення пролунали під час останньої передвиборчої кампанії у США, коли Джо Байден балотувався на посаду президента.

Влітку 2019-го Дональд Трамп у розмові з Володимиром Зеленським натякав на можливість того, аби в Україні поновили розслідування щодо Burisma. Зрештою через цю розмову Трампа звинуватили в тиску на українського президента і зловживанні владою. Начебто Трамп сподівався завдяки розслідуванню скомпрометувати свого основного конкурента на виборах. Сам він це неодноразово заперечував.

У грудні 2019 року контрольована демократами Палата представників проголосувала за імпічмент Трампу. Проте Сенат виправдав Трампа за обома статтями імпічменту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло