У Хмельницькому створили фейкову «міську раду»: СБУ проводить обшуки

У Хмельницькому створили фейкову «міську раду»: СБУ проводить обшуки

Діяльність псевдодепутатів координували спецслужби РФ

У Хмельницькому створили фейкову «міську раду»: СБУ проводить обшуки
фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) проводить обшуки та встановлює причетних створеної у Хмельницькому «фейкової» міської ради. Діяльність псевдодепутатів координували спецслужби РФ. Про це повідомляється на сайті відомства.

Згідно з повідомленням, матеріали досудового розслідування дають підстави стверджувати, що діяльність псевдодепутатів координували спецслужби РФ. Вони також активно співпрацювали з проросійським пропагандистом Анатолієм Шарієм, якому СБУ повідомила про підозру у державній зраді.

Під час обшуків у представників незаконно створених «органів місцевого самоврядування і державної влади «Республіки Україна» та «територіальної громади міста Хмельницький» правоохоронці виявили:

  • статути фейкових псевдоутворень;
  • печатки та бланки;
  • протоколи засідань;
  • розпорядження, посвідчення і листування самопроголошених органів;
  • агітаційні матеріали.

Також вилучено картки платіжних систем РФ, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші матеріали, які будуть долучені до матеріалів справи.

Триває досудове слідство за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо: у жовні 2020 року на Сумщині виявили фейкову виборчу дільницю.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло