МВФ пропонує обкласти тимчасовим податком компанії, які найбільше заробили на пандемії

МВФ пропонує обкласти тимчасовим податком компанії, які найбільше заробили на пандемії

Крім додаткового поповнення бюджету, це посилить соціальну згуртованість, пояснили у фонді

МВФ пропонує обкласти тимчасовим податком компанії, які найбільше заробили на пандемії
фото Shutterstock

Країнам варто подумати про введення тимчасового «податку солідарності» для компаній, які змогли заробити на пандемії, написав Міжнародний валютний фонд у своєму «Бюджетному віснику», що виходить двічі на рік, передає Forbes.

МВФ вважає, що тимчасовий податок на надприбутки може як замінити звичайні корпоративні податки, так і виступити доповненням до них. Такий податок забезпечить внесок бізнесу, який процвітав під час кризи, в економіку і не торкнеться компанії і їх співробітників, які отримали мінімальний прибуток або зазнали збитків, вказано в доповіді.

МФВ відзначив, що тимчасове підвищення податків із найбільш заможних людей в крайніх ситуаціях вже застосовувалося: так робили в Німеччині в 1991-му, в Австралії в 2011-му і в Японії в 2013-му.

На думку МВФ, в світі після пандемії потрібно збільшувати соціальні витрати, але для цього потрібно знайти додаткові джерела доходів бюджету. У числі ширших заходів МВФ запропонував більше уваги приділити податків на спадщину, при даруванні або на майно. Якщо такі заходи виявляться недостатніми, фонд допускає введення податків на багатство.

Тимчасовий податок з компаній, які заробляють на пандемії, проявить їх солідарність з найбільш постраждалими від кризи і допоможе скоротити соціальну нерівність, вважає МВФ. Символічне збільшення зборів із процвітаючого бізнесу посилить суспільну згуртованість, навіть якщо немає гострої потреби в поповненні бюджету, заявив Financial Times керівник департаменту фінансових відносин МВФ Вітор Гаспар. Ініціатива посилить сприйняття людей, що «кожен вносить вклад в зусилля з відновлення після COVID-19», додав чиновник.

Гаспар в коментарі FT додав, що країни повинні інвестувати у виробництво і дистрибуцію вакцин проти COVID-19. Це зараз найважливіша фінансова політика в світі, яка може коштувати десятки мільярдів доларів, але істотно прискорить зростання економіки, вважає він. За оцінкою МВФ, надходження податків лише в розвинених країнах в разі загальної перемоги над пандемією можуть зрости на $1 трлн до 2025 року.

«Вакцинація – ймовірно, новий глобальний інвестиційний проект з найвищою прибутковістю, яка коли-небудь розглядалася», – заявив Гаспар.

Також повідомлялося, що МВФ готує багатомільярдну програму допомоги країнам через пандемію.

Нагадаємо, глава JPMorgan прогнозує трирічний економічний бум в США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло