Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Держмитниця оформила першу декларацію в системі спільного транзиту

Держмитниця оформила першу декларацію в системі спільного транзиту

Поки що система працює лише в національних масштабах

Держмитниця оформила першу декларацію в системі спільного транзиту
Фото: ukrinform.ua

Державна митна служба (ДМС) оформила першу митну декларацію в режимі спільного транзиту із застосуванням національної електронної транзитної системи NCTS. ТОВ «Епіцентр К» став першим суб’єктом, на адресу якого переміщено товари у режимі спільного транзиту із використанням NCTS. Про це повідомляється на сайті ДМС.

«Запуск NCTS – це важливий крок України для приєднання до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту, участь в якій суттєво спрощує торгівлю для українських компаній із 35-ма країнами, в тому числі з усіма країнами ЄС», – заявив заступник голови Держмитниці Владислав Суворов.

Він зазначив, що початок використання NCTS у національних масштабах свідчить, що Україна має всі шанси приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та міжнародного застосування NCTS уже у 2022 році.

На етапі національного застосування NCTS, одночасно також працюватиме і звична система контролю доставки товарів. Компанії можуть самостійно обирати систему для подання транзитних декларацій. Ті з них, які регулярно використовуватимуть NCTS, зможуть подати документи на отримання спеціальних транзитних спрощень. Однак тільки якщо вони відповідатимуть певним критеріям щодо дотримання законодавства, надійності внутрішніх процесів та фінансової стійкості.

Нагадаємо: ексголова ДМС Максим Нефьодов заявив, що санкції проти контрабандистів, які минулого тижня ввела Рада нацбезпеки й оборони, приведуть до перерозподілу потоків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті