В усьому світі зростають ціни на продукти, особливо на олію – ФАО
У березні ціни на їжу зросли найбільше за останні 7 років

Світові ціни на продовольчі продукти зростають вже десятий місяць поспіль. У березні вони досягли найвищого рівня з червня 2014 року – в основному через подорожчання олії і молочної продукції. Про це повідомили у Продовольчій і сільськогосподарській організації ООН (ФАО), передає Центр новин ООН.
У березні індекс продовольчих цін порівняно з попереднім місяцем збільшився на 2,1%. Найбільше подорожчала олія – її ціна підскочила на 8% і досягла майже 10-річного максимуму.
Вартість молока порівняно з його лютневим рівнем зросла на 3,9%, що частково пояснюється скороченням пропозиції в Європі. Більш ніж на 2% подорожчало м'ясо, в основному м'ясо птиці і свинина.
Ціни на яловичину залишалися стабільними, у той час як ціни на баранину знизилися, оскільки через посуху в Новій Зеландії фермери були змушені поспіхом розпродавати поголів'я овець.
Разом з тим в березні трохи подешевшало зерно. Найзначніше знизилися експортні ціни на пшеницю. Помітно – на 4% – знизилася вартість цукру.
Щодо прогнозів з виробництва зернових, експерти ФАО вважають, що в 2021 році його обсяги значно зростуть. Цього року очікується рекордний урожай пшениці на рівні в 785 млн тонн, що на 1,4% більше, ніж роком раніше. Це пов'язано з різким відновленням виробництва на більшій частині Європи і очікуваним рекордним урожаєм в Індії.
Індекс цін розраховується на основі кошика продовольчих товарів, що продаються на світових ринках.
Нагадаємо, АМКУ відкрив справу проти найбільшого виробника цукру «Астарти», яка минулого року у змові з ТОВ «Радехівський цукор» підвищила ціни на 48%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].