Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
В усьому світі зростають ціни на продукти, особливо на олію – ФАО

В усьому світі зростають ціни на продукти, особливо на олію – ФАО

У березні ціни на їжу зросли найбільше за останні 7 років

В усьому світі зростають ціни на продукти, особливо на олію – ФАО
фото Shutterstock

Світові ціни на продовольчі продукти зростають вже десятий місяць поспіль. У березні вони досягли найвищого рівня з червня 2014 року – в основному через подорожчання олії і молочної продукції. Про це повідомили у Продовольчій і сільськогосподарській організації ООН (ФАО), передає Центр новин ООН.

У березні індекс продовольчих цін порівняно з попереднім місяцем збільшився на 2,1%. Найбільше подорожчала олія – її ціна підскочила на 8% і досягла майже 10-річного максимуму.

Вартість молока порівняно з його лютневим рівнем зросла на 3,9%, що частково пояснюється скороченням пропозиції в Європі. Більш ніж на 2% подорожчало м'ясо, в основному м'ясо птиці і свинина.

Ціни на яловичину залишалися стабільними, у той час як ціни на баранину знизилися, оскільки через посуху в Новій Зеландії фермери були змушені поспіхом розпродавати поголів'я овець.

Разом з тим в березні трохи подешевшало зерно. Найзначніше знизилися експортні ціни на пшеницю. Помітно – на 4% – знизилася вартість цукру.

Щодо прогнозів з виробництва зернових, експерти ФАО вважають, що в 2021 році його обсяги значно зростуть. Цього року очікується рекордний урожай пшениці на рівні в 785 млн тонн, що на 1,4% більше, ніж роком раніше. Це пов'язано з різким відновленням виробництва на більшій частині Європи і очікуваним рекордним урожаєм в Індії.

Індекс цін розраховується на основі кошика продовольчих товарів, що продаються на світових ринках.

Нагадаємо, АМКУ відкрив справу проти найбільшого виробника цукру «Астарти», яка минулого року у змові з ТОВ «Радехівський цукор» підвищила ціни на 48%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті