Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Китай оштрафував Alibaba на $2,8 млрд в рамках антимонопольного розслідування

Китай оштрафував Alibaba на $2,8 млрд в рамках антимонопольного розслідування

Сума становить 4% від виручки компанії за 2019 рік

Китай оштрафував Alibaba на $2,8 млрд в рамках антимонопольного розслідування
фото www.flickr.com/photos/141773709@N08/25718827003

Державне управління з контролю за ринком КНР (SAMR) наклало штраф на Alibaba Group Holdings Co, визнавши компанію винною в порушенні китайського антимонопольного законодавства.

Як повідомляє CNBC, регулюючі органи почали розслідування монополістичної практики компанії в грудні. Основна увага в розслідуванні приділялася практиці, яка змушує торговців вибирати одну з двох платформ, замість того, щоб мати можливість працювати з обома.

У суботній заяві SAMR заявило, що ця політика пригнічує конкуренцію на китайському ринку онлайн-торгівлі і «ущемляє бізнес продавців на платформах, а також законні права та інтереси споживачів».

Регулятор заявив, що політика «виберіть одну» та інші дозволила Alibaba зміцнити свої позиції на ринку і отримати несправедливі конкурентні переваги.

На додаток до штрафу, який становить близько 4% від виручки компанії за 2019 рік, регулюючі органи заявили, що Alibaba повинна буде подавати звіти про самоперевірки в SAMR протягом трьох років.

У заяві компанії йдеться, що вона прийняла штраф і виконає рішення SAMR. Alibaba заявила, що повністю співпрацює зі слідством і вже внесла поліпшення у свої внутрішні системи.

Раніше джерела WSJ повідомили, що влада Китаю задумалася про рекордний штраф для Alibaba. За їх словами, можливе стягнення може перевищити рекордний корпоративний штраф в історії Китаю в розмірі $975 млн. Тоді видання пояснювало, що влада КНР не хоче «ламати» компанію, але від неї вимагатимуть дистанціюватися від «занадто яскравого» засновника Джека Ма і більше дотримуватися політики компартії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті