Росія може використовувати стягнення армії до кордону з Україною задля того, щоб відволікти увагу від внутрішніх проблем

Росія може використовувати стягнення армії до кордону з Україною задля того, щоб відволікти увагу від внутрішніх проблем

Військові кампанії завжди забезпечували Путіну величезний приріст популярності

Росія може використовувати стягнення армії до кордону з Україною задля того, щоб відволікти увагу від внутрішніх проблем
Січневі протести у Росії
фото: Антон Ваганов/Reuters/Scanpix/LETA

Деякі спостерігачі не виключають імовірності внутрішніх причин для зовнішньої агресії Росії. На думку аналітика європейського видання EURACTIV Георгі Готєва, Кремлю зараз не потрібні нові території, він не бачить загрози в нападі України та зацікавлений у збереженні хороших відносин з рештою світу. За його словами, острах перед внутрішньою опозицією – це єдине можливе поясненням того, що Путін демонструє військову міць і підсилює протистояння з Байденом. Про це йдеться в матеріалі Mind «Ігри Путіна: топ-5 версій про стягування військ РФ до України», де видання проаналізувало мотиви Росії.

«Зіткнувшись із відкритою ворожістю адміністрації у Вашингтоні, де президент Байден назвав його вбивцею та відхилив його пропозицію про двосторонні переговори, Путін не хоче виглядати переляканим», – пише Георгі Готєв.
Зазначається, що слабкість російського лідера може підбадьорити протестний рух. У січні й лютому в містах Росії пройшли антиурядові демонстрації після того, як опозиціонер Олексій Навальний повернувся з Німеччини до РФ, був заарештований і засуджений до трьох з половиною років колонії. У разі його смерті протести спалахнуть знову, і ситуація в Росії може вийти з-під контролю.

Як пише американський дослідний інститут Heritage Foundation, військові кампанії завжди забезпечували Владіміру Путіну величезний приріст популярності. Так, після вторгнення російських військ до Грузії у 2008 році його рейтинг у РФ швидко зріс з 66% до 88%, а анексія Криму, що відбулася 2014 року, посилила рейтинг схвалення президента з 61% у 2013 році до 89% вже до літа 2015-го.

«Популярність Путіна знаходиться в знижувальному тренді з квітня 2018 року. Хоча його рейтинг все ще високий за західними стандартами, в останні 12 місяців він коливався між 68% і 59%. Наразі російська економіка нездужає, ще гірше в Путіна йдуть справи зі стримуванням пандемії, і ці чинники можуть опустити його рейтинг ще нижче. А як ми бачили, Путін часто реагував на це військовими кампаніями», – зазначає Heritage Foundation.

Нагадаємо, 1 квітня воєнна розвідка повідомила, що Росія готується ввести регулярні підрозділи збройних сил РФ на територію самопроголошених «ДНР» та «ЛНР». Згодом журналіст The New York Times Крістіан Тріберт опублікував знімки з супутників, на яких видно військову техніку у Воронезькій області. Вона межує з підконтрольною Україні частиною Луганщини.

2 лютого Симоновський суд Москви скасував умовне засудження Олексія Навального у справі «Ів Роше» і призначив йому реальний термін в 3,5 роки колонії загального режиму. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті