Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
В Індії через спалах коронавірусу хворі масово купують ліки на чорному ринку

В Індії через спалах коронавірусу хворі масово купують ліки на чорному ринку

За один флакон там вимагають в 5-6 разів вищу ціну, ніж в аптеках

В Індії через спалах коронавірусу хворі масово купують ліки на чорному ринку
фото Pixaby

Упродовж останніх трьох тижнів Індія повідомляла про понад 150 тисяч нових хворих на Covid-19 щодня. Останніми днями індійські соцмережі наповнилися відчайдушними проханнями про допомогу в пошуку ліків – ремдесивіру та тоцилізумабу. Ефективність цих препаратів досі викликає дискусії в усьому світі, але деякі країни, в тому числі Індія, дали екстрений дозвіл на їх використання, пише ВВС.

Ремдесивір виписують лікарі по всій країні, і на нього дуже великий попит. Індія заборонила експорт препарату в інші країни, щоб спершу впоратися зі складною ситуацією в себе, але місцевим виробникам ліків усе ще складно задовольнити великий попит.

Нестача ліків призводить до того, що ними торгують на чорному ринку. Принаймні троє продавців, з якими поспілкувалася BBC, торгували ремдесивіром по $320 за флакон – це у 5 разів вище за офіційну ціну.

Міністерство охорони здоров'я Індії рекомендує пацієнтам проходити курс лікування, для якого потрібні принаймні шість таких флаконів ремдесивіру, в деяких випадках – вісім.

Для більшості індійських сімей таке лікування коштує дуже дорого.

«Мені довелося витратити так багато грошей, щоб отримати ліки», – розповідає Атул Гарг, мати якого перебуває в лікарні в Делі.

Що ж до тоцилізумабу, то в Індії він майже зник з ринку.

Раджив Сінгхал, генеральний секретар Всеіндійської асоціації хіміків та фармацевтів, каже, що його телефон розривається від дзвінків із проханням про допомогу в пошуку ліків.

«Ситуація настільки погана, що я не можу придбати ліки навіть для своєї родини, – розповідає він. – Ми намагаємося боротися з тими, хто продає препарати на чорному ринку. Визнаємо, що в системі є «діри».

Як повідомлялося, сенат Бразилії розслідує дії президента Болсонару та тлі загострення епідемії COVID в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті