Гендиректор Danske Bank йде у відставку на тлі обвинувачень щодо відмивання грошей в ABN Amro

Гендиректор Danske Bank йде у відставку на тлі обвинувачень щодо відмивання грошей в ABN Amro

«Підозрюваний» Фогельцанг прийшов в Danske в травні 2019 року, вже після того, як найбільший банк Данії опинився в центрі скандалу

Гендиректор Danske Bank йде у відставку на тлі обвинувачень щодо відмивання грошей в ABN Amro
фото www.flickr.com/photos/vladimir-911/15369818906

Генеральний директор Danske Bank пішов у відставку на тлі розслідування звинувачень у відмиванні грошей в Нідерландах. Як повідомляє Bloomberg, на заміну Кріса Фогельцанга, який був пробув генеральним директором найбільшого банку Данії менше двох років, а до цього працював в топменеджменті ABN Amro, буде призначений глава Danske з управління ризиками Карстен Егерііс.

Рішення було прийнято після того, як голландська влада назвала Фогельцанга «підозрюваним у зв'язку з їх розслідуваннями потенційних порушень голландського законодавства, що стосується запобігання відмиванню грошей в ABN Amro», йдеться в заяві Danske.

Як відомо, Danske став об'єктом численних розслідувань у справі про відмивання грошей як у США, так і в Європі.

Фогельцанг, який пропрацював в ABN Amro з 2000 до 2017 року, займав цілий ряд керівних посад в банку, в тому числі очолював його роздрібні операції і входив до складу правління. Він прийшов в Danske Bank в травні 2019 року – вже після того, як найбільший банк Данії опинився в центрі скандалу про великомасштабному відмиванні грошей через його естонський підрозділ.

«Я дуже здивований рішенням голландської влади, – йдеться в заяві Фогельцанга. – Я покинув ABN Amro понад чотири роки тому, і мене влаштовує той факт, що я чесно і самовіддано виконував свої управлінські обов'язки. Мій статус підозрюваного не означає, що мені буде пред'явлено звинувачення ».

Згідно із заявою в понеділок, Фогельцанг поінформував правління Danske про те, що він «бажає» піти у відставку після появи новин про звинувачення.

«Нам дуже шкода, що Кріс Фогельцанг залишає Danske Bank, – сказав голова правління Карстен Дібвад. – Він зіграв важливу роль в ініціюванні триваючої трансформації Danske Bank, а також в прогресі і результатах, яких він вже досягнув».

Нагадаємо: у листопаді 2017 року в Естонії було порушено кримінальну справу стосовно естонської філії Danske. Як повідомила у вересні 2018 року лондонська газета The Financial Times з посиланням на попередній звіт консалтингової компанії Promontory Financial, тільки протягом 2013 року через відділення Danske Bank в Естонії пройшло $30 млрд, що належать росіянам і жителям країн колишнього СРСР.

У зв’язку із гучним скандалом з 1 жовтня 2019 року  Danske вирішив піти з естонського ринку банківських послуг.

Як повідомлялось, окрім Danske, ще один скандинавський банк, шведський  SEB AB виявився замішаним у великій схемі відмивання грошей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті