Гендиректор Danske Bank йде у відставку на тлі обвинувачень щодо відмивання грошей в ABN Amro
«Підозрюваний» Фогельцанг прийшов в Danske в травні 2019 року, вже після того, як найбільший банк Данії опинився в центрі скандалу

Генеральний директор Danske Bank пішов у відставку на тлі розслідування звинувачень у відмиванні грошей в Нідерландах. Як повідомляє Bloomberg, на заміну Кріса Фогельцанга, який був пробув генеральним директором найбільшого банку Данії менше двох років, а до цього працював в топменеджменті ABN Amro, буде призначений глава Danske з управління ризиками Карстен Егерііс.
Рішення було прийнято після того, як голландська влада назвала Фогельцанга «підозрюваним у зв'язку з їх розслідуваннями потенційних порушень голландського законодавства, що стосується запобігання відмиванню грошей в ABN Amro», йдеться в заяві Danske.
Як відомо, Danske став об'єктом численних розслідувань у справі про відмивання грошей як у США, так і в Європі.
Фогельцанг, який пропрацював в ABN Amro з 2000 до 2017 року, займав цілий ряд керівних посад в банку, в тому числі очолював його роздрібні операції і входив до складу правління. Він прийшов в Danske Bank в травні 2019 року – вже після того, як найбільший банк Данії опинився в центрі скандалу про великомасштабному відмиванні грошей через його естонський підрозділ.
«Я дуже здивований рішенням голландської влади, – йдеться в заяві Фогельцанга. – Я покинув ABN Amro понад чотири роки тому, і мене влаштовує той факт, що я чесно і самовіддано виконував свої управлінські обов'язки. Мій статус підозрюваного не означає, що мені буде пред'явлено звинувачення ».
Згідно із заявою в понеділок, Фогельцанг поінформував правління Danske про те, що він «бажає» піти у відставку після появи новин про звинувачення.
«Нам дуже шкода, що Кріс Фогельцанг залишає Danske Bank, – сказав голова правління Карстен Дібвад. – Він зіграв важливу роль в ініціюванні триваючої трансформації Danske Bank, а також в прогресі і результатах, яких він вже досягнув».
Нагадаємо: у листопаді 2017 року в Естонії було порушено кримінальну справу стосовно естонської філії Danske. Як повідомила у вересні 2018 року лондонська газета The Financial Times з посиланням на попередній звіт консалтингової компанії Promontory Financial, тільки протягом 2013 року через відділення Danske Bank в Естонії пройшло $30 млрд, що належать росіянам і жителям країн колишнього СРСР.
У зв’язку із гучним скандалом з 1 жовтня 2019 року Danske вирішив піти з естонського ринку банківських послуг.
Як повідомлялось, окрім Danske, ще один скандинавський банк, шведський SEB AB виявився замішаним у великій схемі відмивання грошей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].