Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Ще один скандинавський банк виявився замішаним у відмиванні російських грошей

Ще один скандинавський банк виявився замішаним у відмиванні російських грошей

Це SEB – другий за величиною банк Швеції

Ще один скандинавський банк виявився замішаним у відмиванні російських грошей
фото www.flickr.com/photos/morner/3415854280

Другий за величиною банк Швеції SEB AB замішаний у великій схемі відмивання грошей, повідомив шведський телеканал SVT.

Зазначається, що сотні клієнтів шведського банку SEB могли відмивати гроші через його підрозділи в Естонії та інших країнах Балтії. При цьому частина переведених через ці підрозділи грошей пов'язана зі справою Магнітського.

Телеканал заявив, що здійснені трансакції на суму близько 475 млн шведських крон ($49,35 млн) пов'язані з так званою справою Магнітського в Росії – гроші проходили через рахунки SEB.

SEB став ще одним скандинавським банком, навколо якого розгорівся скандал з відмиванням грошей з Росії через Естонію після схем Deutsche Bank, Danske Bank, Swedbank і низки інших банків.

Після цього материнський банк SEB опублікував інформацію про трансакції в Естонії з 2005 до 2018 року. Потік перерахувань від іноземних «непрозорих» клієнтів склав 25,8 млрд євро. Проте банк не знайшов доказів систематичного відмивання грошей.

«Після загального аналізу, проведеного в контексті історії банку в балтійських країнах, ми не змогли знайти ознак того, що SEB систематично використовувався для відмивання грошей», – заявив виконавчий директор SEB Йохан Торгебі.

Загальний потік грошей іноземних клієнтів з 2005 до 2018 року в банку SEB склав 84,6 млрд євро. Для порівняння, у випадку з Danske Bank ця сума становить 200 млрд євро.

Postimees пише, що «заслуговує на увагу той факт, що такий висновок (SVT) був зроблений на основі лише одного крихітного витоку даних, який, як з'ясовується з розісланого банком повідомлення, є лише мізерною частиною всіх сумнівних угод нерезидентів у банку SEB».

Видання зазначає, що шведські журналісти в ході розслідування ґрунтовно вивчили 138 підозрілих клієнтів естонського відділення, 107 з яких вони називають клієнтами з особливо високим ризиком.

Нагадаємо: естонська філія Danske Bank відома завдяки грандіозному скандалу з відмиванням грошей, вона пропонувала своїм російським клієнтам послугу з переказу грошей у золоті злитки й монети.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті