«Бриткойн»: у Великобританії заговорили про створення власної криптовалюти

«Бриткойн»: у Великобританії заговорили про створення власної криптовалюти

Цифрова валюта може стати новою формою грошей для домогосподарств і підприємств

«Бриткойн»: у Великобританії заговорили про створення власної криптовалюти
фото Shutterstock

Міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак запропонував Банку Англії розглянути питання про створення «бриткойна», передає РБК з посиланням на Reuters.

Міністр повідомив про створення нової робочої групи Казначейства і Банку Англії, яка займеться опрацюванням питання про створення цифрової валюти центрального банку (CBDC).

Банк Англії, в свою чергу, заявив, що цифрова валюта може стати новою формою грошей для домогосподарств і підприємств, при цьому вона не замінить готівку і банківські депозити, а буде існувати разом з ними. Регулятор підкреслив, що остаточного рішення про створення CBDC поки що не прийнято.

Глава Банку Англії Ендрю Бейлі раніше заявляв, що біткойн не може бути стабільним засобом заощаджень або ефективним інструментом для здійснення транзакцій. На його думку, головна криптовалюта непридатна для використання в якості платіжного інструменту і занадто ризикована для інвесторів.

На даний момент ближче за всіх до випуску власної цифрової валюти наблизився Китай. Пілотне тестування цифрового юаня почалося в країні ще в жовтні 2020 року. На початку квітня стало відомо, що цифровий юань може отримати «термін придатності», що дозволить Народному банку Китаю «вимикати» цифрові монети після певної дати, стимулюючи населення швидко витрачати гроші, щоб допомогти економіці прискоритися.

Тим часом, за інформацією ЗМІ, адміністрація Байдена вважає цифровий юань потенційною загрозою для долара.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті