Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу голови ОАСК Вовка на НАБУ

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу голови ОАСК Вовка на НАБУ

Скарга була подана у лютому 2021 року

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу голови ОАСК Вовка на НАБУ
Суддя ОАСК Павло Вовк
Фото: facebook.com/Павло Вовк

Голова Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк повідомив, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду його скаргу щодо дій Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Про це написав Вовк на своїй сторінці у фейсбуці.

«Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду мою скаргу, подану в лютому цього року щодо порушень Конвенції, допущених діями одного де-юре – правоохоронного, а де-факто – правопорушуючого органу та розпочав відповідну комунікацію. Слід зазначити, що ЄСПЛ вже трохи обізнаний з «фаховими» діями та методами роботи НАБУ, про що Велика Палата ЄСПЛ виносила рішення ще у липні 2020. І воно – зовсім не на користь українського «антикорупційного» органу», – зазначив Вовк.

У липні 2020 року НАБУ презентувало відео про Вовка й ОАСК, де голова суду та суддя обговорювали, як будуть «владу захоплювати». Записи розмов, оприлюднені НАБУ, Вовк назвав сфальсифікованими, і додав, що у відставку не збирається.

НАБУ підозрює голову ОАСК Павла Вовка у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі. Крім Вовка, підозрюваними є деякі його колеги та голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк.

Наприкінці грудня 2020 року в НАБУ повідомили, що Вовк вже понад 3 місяці не з'являється на засідання суду, де йому мали б обрати запобіжний захід. Також повістки ігнорували в ОАСК. Через неявку Вовка до суду, відсутність за місцем проживання, переховування від детективів, у НАБУ намагалися оголосили Вовка у розшук, проте за місяць генпрокурор Ірина Венедіктова так і не відреагувала на ці клопотання.

Пізніше брата голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка затримали під час отримання великої суми грошових коштів, що призначалися для самого голови ОАСК. Під час обшуків виявлено великі обсяги іноземної готівки: понад $3,7 млн, 840 000 євро, 20 000 фунтів, 230 000 грн і 100 шекелів.

ВАКС обрав запобіжний захід брату глави Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка – Юрію у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави у розмірі 35,1 млн 185 000 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті