Нацбанк зупинив ліцензії чотирьох страховиків за порушення нормативів

Нацбанк зупинив ліцензії чотирьох страховиків за порушення нормативів

Компанії займають близько 8% ринку страхування цивільно-правової відповідальності

Нацбанк зупинив ліцензії чотирьох страховиків за порушення нормативів
Фото: unian.ua

Національний банк (НБУ) вирішив тимчасово зупинити всі ліцензії чотирьох страхових компаній. Причина – порушення обов’язкових нормативів у 2020 році. Таке рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг, повідомляє пресслужба Нацбанку.

За результатами розгляду актів вирішено зупинити ліцензії чотирьох компаній:

  • СК «Ю.Ес.Ай.»;
  • СГ «Ю.БІ.АЙ.-КООП»;
  • ТДВ «МІЖНАРОДНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ»;
  • СК «ГЛОБАЛ ГАРАНТ. 

Зазначається, що страховики не виконують норматив платоспроможності та достатності капіталу, а також норматив ризиковості операцій.

Компанії мають ліцензії на обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) власників наземних транспортних засобів. На них припадає близько 8% ринку. За словами НБУ, ліцензії зупинено задля недопущення збільшення зобов’язань у страховиків, допоки вони повністю не усунуть порушення.

До того часу страхові компанії не зможуть укладати нові договори страхування та збільшувати зобов'язання щодо раніше укладених договорів. Нацбанк зобов'язав страховиків виконати нормативи до 3 червня 2021 року.

Раніше Нацбанк зобов’язав шість страховиків усунути порушення нормативів. Серед них – норматив платоспроможності та достатності капіталу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті