Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Вимагачі REvil викрали технічну документацію Apple

Вимагачі REvil викрали технічну документацію Apple

Зловмисники атакували найбільшого постачальника американського техногіганта Quanta Computer та погрожують публікувати викрадені схеми та креслення щодня, якщо Apple їм не заплатить

Вимагачі REvil викрали технічну документацію Apple
фото www.flickr.com/photos/jayz85/5534167353

Як повідомляє Bloomberg, група вимагачів REvil, також відома як Sodinokibi, опублікувала у блозі на своєму дарквеб-сайті, що проникла в комп'ютерну мережу Quanta Computer та викрала креслення новітніх продуктів Apple. Тайванська компанія Quanta є ключовим постачальником американського техногіганта. Вона також виробляє товари для таких компаній, як HP, Facebook і Alphabet.

REvil рекомендує Apple викупити викрадені дані до 1 травня. Вимагачі вже встигли опублікували в даркнеті частина схем ноутбуків лінійки MacBook і пообіцяли продовжувати оприлюднювати нові файли кожен день.

Поміж документів, що знаходяться на руках у зловмисників, креслення і схеми різних пристроїв компанії. Також у REvil є «гігабайти особистих даних, пов'язаних з декількома великими брендами».

«Щоб не чекати прийдешніх презентацій Apple, сьогодні ми, група REvil, надамо дані про майбутні релізи настільки улюбленої багатьма компанії. Тім Кук може подякувати Quanta. Ми присвятили багато часу вирішення цієї проблеми. Quanta ясно дала нам зрозуміти, що вона не дбає про дані своїх клієнтів і співробітників, тим самим дозволяючи публікувати і продавати всі дані, які у нас є», – йдеться у повідомленні на сайті вимагачів.

Повідомлення було зроблено російською мовою на каналі, де група REvil вербує нових партнерів.

Quanta визнала атаку, не пояснивши, чи була вкрадена інформація або яка саме її частина.

«Група інформаційної безпеки Quanta Computer працювала з зовнішніми ІТ-експертами у відповідь на кібератаки на невелику кількість серверів Quanta, – йдеться в заяві компанії. – Ми повідомляли і підтримували безперебійний зв'язок з відповідними правоохоронними органами і органами із захисту даних про недавні помічені аномальні дії. Суттєвого впливу на бізнес ця діяльність не має ».

Нагадаємо: напередодні Apple провела презентацію нових продуктів. Виробник представив iPhone 12 в новому фіолетовому кольорі, мітку-трекер для пошуку предметів AirTag, нову модель комп'ютера – iMac, кілька моделей клавіатур та інших аксесуарів до нього.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті