Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
СБУ заблокувала масштабний механізм розкрадання дизпалива на «Укрзалізниці»

СБУ заблокувала масштабний механізм розкрадання дизпалива на «Укрзалізниці»

Збитки можуть сягати десятків мільйонів гривень

СБУ заблокувала масштабний механізм розкрадання дизпалива на «Укрзалізниці»
фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) викрила масштабний механізм розкрадання дизельного пального в АТ «Укрзалізниця». Оперативники спецслужби встановили, що «схема» існувала у більшості структурних підрозділів товариства протягом тривалого часу. За висновками фахівців галузі, збитки від цього механізму можуть сягати десятків мільйонів гривень. Про це повідомляється на сайті відомства.

Задокументовано, що функціонування корупційного механізму не припинялось навіть в умовах критично низьких залишків дизпалива на залізниці.

Зокрема, у ході проведення перевірок було виявлено значні порушення в одному із структурних підрозділів регіональної філії «Південна залізниця». Правоохоронці отримали докази причетності керівництва цього підрозділу до розкрадання пального. Щоб приховати виявлені факти, зловмисники запропонували хабар представнику офісу з безпеки АТ «Укрзалізниця» ‒ керівнику ревізійної комісії.

Оперативники спецслужби затримали у Харкові організатора схеми під час передачі всієї суми хабаря. Наразі йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

19 квітня повідомлялося, що «Укрзалізниця» має запас дизпалива лише на 4 доби.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що компаніям, з якими «Укрзалізниця» уклала угоди про постачання дизельного пального, не вигідно продавати його за старою ціною.

Згодом «Укрзалізниця» досягла згоди з постачальниками щодо відновлення постачання на найближчий період.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті