Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
У США знайшли потенційно стійкий до антитіл штам коронавірусу

У США знайшли потенційно стійкий до антитіл штам коронавірусу

BV-1 генетично близький до британського штаму коронавірусу

У США знайшли потенційно стійкий до антитіл штам коронавірусу
фото Pixaby

У США вчені Глобального дослідницького комплексу в сфері медицини при Техаському університеті A & M виділили новий штам коронавірусу SARS-CoV-2, чий геном вказує на можливу опірність вірусу до антитіл. Про це пише Інтерфаксз посиланням на Medical Xpress.

Поки що штам, названий «BV-1» (за Brazos Valley, назвою регіону, де знаходиться університет), знайшли тільки в однієї людини, у якої коронавірусна інфекція проявилася з легкими симптомами. Однак вчені вирішили, що ця мутація потенційно небезпечна для людства, тому вирішили повідомити про своє відкриття.

Матеріали про BV-1 в Центри з контролю і профілактики захворювань в Атланті, а також в міжнародну організацію GISAID в Мюнхені, яка збирає послідовності SARS-CoV-2 з усього світу.

«Цей варіант поєднує в собі генетичні маркери, окремо пов'язані з швидким поширенням, важким захворюванням і високою стійкістю до нейтрализуючих антитіл», – цитує видання головного вірусолога Глобального комплексу Бена Ноймана.

Експерименти в інших лабораторіях показали неефективність антитіл по відношенню до вірусів з такими ж маркерами. Видання також зазначає, що BV-1 генетично близький до британського штаму коронавірусу.

Як зазначає видання, BV-1 знайшли в зразку слини студента Техаського університету A & M, який потрапив під університетську програму тестування. З початку до середини березня у студента з'явилися легкі симптоми застуди, які ніколи не прогресували і повністю зникли до 2 квітня, 9 квітня було отримано негативний тест.

Як повідомлялося, сенат Бразилії, де лютує новий бразильський штам коронавірусу, розслідує дії президента Болсонару та тлі загострення епідемії COVID в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті