S&P Global Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг «Укрзалізниці»

S&P Global Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг «Укрзалізниці»

Рішення пояснили збільшенням ризиків рефінансування

S&P Global Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг «Укрзалізниці»
Фото: УНІАН

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг АТ «Укрзалізниця» («УЗ») з рівня В- до ССС. Таке рішення пояснили збільшенням ризиків рефінансування, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Термін погашення кредиту АТ «Укрзалізниця» в розмірі $116 млн в місцевому банку – 30 травня 2021 року. Компанія опрацьовує різні варіанти рефінансування, але ще не забезпечила його для цього платежу. Ліквідність UR обмежена, а ринки капіталу залишаються нестабільними, тому ми вважаємо, що наразі компанія залежить від сприятливих ділових і фінансових умов для своєчасного виконання своїх фінансових зобов'язань», – зазначають в S&P.

Крім цього, довгостроковий кредитний рейтинг «УЗ» перенесли до списку CreditWatch (рейтинги на перегляді – Mind) із негативним прогнозом.

Водночас в «Укрзалізниці» заявили, що причиною рішення агентства знизити рейтинг є виключно методологія S&P щодо визначення рівня рейтингу залежно від часу, який залишився до чергової дати погашення боргу.

«Єдиним чинником цього рішення є наближення у ковідних обставинах термінів погашення частини кредиту на користь АТ «Ощадбанк», які припадають на 30 травня поточного року. Як відомо і фінансовому ринку, і агентству, «Укрзалізниця» працює над декількома варіантами рефінансування зазначеного боргу та безсумнівно не допустить невиконання зобов'язань за запозиченнями», – повідомляють в «УЗ».

Нагадаємо: у 2021 році «Укрзалізниця» повинна повернути майже $300 млн кредитів, у 2023 році – майже $600 млн. Про фінансовий стан «Укрзалізниці», швидкісні поїзди та грандіозні плани корейців в інтерв'ю для Mind розповів ексголова «Укрзалізниці» Володимир Жмак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті