Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Туреччина витратила $165 млрд зі своїх резервів за два роки

Туреччина витратила $165 млрд зі своїх резервів за два роки

Опозиція вимагає Ердогана пояснити скорочення валютних резервів в період, коли його зять був міністром фінансів

Туреччина витратила $165 млрд зі своїх резервів за два роки
Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини
фото www.flickr.com/photos/globalgamingbusiness/29251937224

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив, що у 2019 і 2020 роках з валютних резервів центрального банку були використані $165 млрд, повідомляє Bloomberg.

«Наразі у центрального банку є резерви в розмірі близько $90 млрд. Ці резерви можна використати за необхідності, вони можуть бути збільшені до більш ніж $100 млрд в майбутньому», – сказав він, пославшись на загальні валові резерви.

Опозиційні партії закликали владу пояснити скорочення валютних резервів в період, коли зять Ердогана Берат Албайрак був міністром фінансів. Він займав цей пост з липня 2018 року по листопад минулого року.

За оцінками світових банків, включаючи Goldman Sachs, тільки торік з резервів центрального банку Туреччини було витрачено понад $100 млрд, щоб запобігти знеціненню ліри, коли валюта опинилася під тиском після серії значних знижень процентних ставок на підтримку економіки.

Ердоган заявив, що $165 млрд з резервів центрального банку були використані для фінансування дефіциту поточного рахунку і відтоку капіталу, а також для задоволення попиту на іноземну валюту і золото з боку місцевих інвесторів. Президент сказав, що велика частина грошей залишилася в країні, оскільки центральний банк проводив операції з обмінним курсом через банки маркет-мейкерів.

Загальні валові резерви Туреччини, включаючи золото і гроші, що зберігаються в центральному банку від імені комерційних кредиторів, впали більш ніж на 15% з початку 2020 року до $89,3 млрд у квітні. Чисті міжнародні резерви скоротилися більш ніж на 75% до $9,9 млрд, в той час, як гроші, взяті у банків в рамках короткострокових свопів, досягли десятків мільярдів доларів.

В інтерв'ю після свого призначення в минулому місяці новий керуючий турецьким центробанком Сахап Кавчіоглу сказав, що центральний банк буде підтримувати свою мету щодо збільшення валютних резервів і «може використовувати інструменти для збільшення резервів при відповідних умовах».

Нагадаємо: в березні президент Туреччини, через два дні після різкого підвищення відсоткових ставок, несподівано звільнив главу Центрального банкуТуреччини, вже третього з середини 2019 року, і призначив на цю посаду ексдепутата від правлячої партії і прихильника м’якшої монетарної політики Сахапа Кавчіоглу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті