Ердоган несподівано звільнив главу Центробанку Туреччини, який підняв відсоткові ставки

Ердоган несподівано звільнив главу Центробанку Туреччини, який підняв відсоткові ставки

Звільнення відбулося після того, як банк підняв відсоткові ставки на понад 200 пунктів

Ердоган несподівано звільнив главу Центробанку Туреччини, який підняв відсоткові ставки
фото Pixaby

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в суботу, через два дні після різкого підвищення відсоткових ставок, несподівано звільнив главу Центрального банку Туреччини і призначив на цю посаду екс-депутата від правлячої партії і прихильника м’якшої монетарної політики, повідомляє Reuters.

Ердоган, який не раз закликав до низьких відсоткових ставок, звільняє главу Центробанку країни втретє з середини 2019 року.

Начі Агбал, призначений менше п'яти місяців тому, завоював похвалу ринку, агресивно підвищивши ставку на 875 базисних пунктів до 19%, що є найвищим показником серед всіх великих економік.

Його несподіване звільнення відбулося після того, як банк підняв відсоткові ставки на понад 200 пунктів у четвер.

Офіційна газета країни оголосила, що Ердоган замінив його на Саапа Кавчіоглу, колишнього члена парламенту від правлячої Партії справедливості і розвитку.

Відсутність монетарної незалежності посилила бурхливе зростання і рекордну доларизацію Туреччини, а також допомогла утримати інфляцію в двозначному значенні протягом більшої частини останніх чотирьох років, кажуть економісти.

Вже більше двох років курс турецької ліри нестримно падає. Національна валюта втратила половину своєї вартості з 2018 року.Рівень безробіття – особливо серед молодих фахівців – драматичний. З початку економічної кризи восени 2018 року ситуація залишається незмінною: економіка перебуває в жалюгідному стані.

Восени 2020 року президент Ердоган сповістив про «нову еру економіки». Слідом за цим в країні почалися звільнення: спочатку поста позбувся глава Центробанку Мурат Уйсал, потім у відставку пішов міністр фінансів.

У листопаді 2020 ключова відсоткова ставка була несподівано підвищена з 10,25 до 15%, а в грудні її підняли – до 17%. Рішення позитивно вплинуло на валютний ринок – рекордно низька в той час вартість турецької ліри (один американський долар коштував 8,50 лір) виросла на 18% в наступні три місяці, і зараз за один долар пропонують 7,02%.

І все ж зміцнення національної валюти не підвищило рівень добробуту жителів Туреччини. Інфляція як і раніше росте, натепер її рівень становить 14,97% – найвищий показник з серпня 2019 року. Особливо відчутним є підвищення цін на продукти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло