Україна вводить спецмито на імпорт автобусів і вантажівок з Білорусі

Україна вводить спецмито на імпорт автобусів і вантажівок з Білорусі

Причиною послугували встановлені факти дискримінаційних і недружніх дій з боку Білорусі

Україна вводить спецмито на імпорт автобусів і вантажівок з Білорусі
фото: city-adm.lviv.ua

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила встановити спецмито в розмірі 35% від митної вартості на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів з Білорусі. Причиною послугували встановлені факти дискримінаційних і недружніх дій з боку Білорусі. Про це повідомляє«Урядовий кур'єр».

«Було встановлено, що урядом Республіки Білорусь створені штучні бар’єри відносно імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору та нерівних умов участі у державних закупівлях, у результаті чого ускладнюється доступ продукції українських підприємств на ринок Республіки Білорусь», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такі дії суперечать статтям 5 та 6 Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 (СНД), статті 2 Угоди між урядом України та урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17.12.1992 і вважаються дискримінаційними та недружніми діями у розумінні положень Закону і Порядку.

Під дію 35%-мита потрапляють автобуси (транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше), вантажівки з дизельними двигунами та повною масою 5-20 тонн й понад 20 тонн (виняток зробили для автомобільних шасі). Також мито діятиме на спецтехніку (автокрани, автомобілі-прибиральники для доріг, автогідропідйомники, автомобілі для поливу та автомобілі-майстерні).

Нагадаємо: Львів не купуватиме 100 МАЗів білоруської компанії, яка перемагає в тендері Європейського Інвестиційного Банку. Мер міста закликав Кабмін ввести «захисні тарифи» на закупівлю громадського транспорту за кордоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло