Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
NASA успішно здійснило другий політ вертольота на Марсі

NASA успішно здійснило другий політ вертольота на Марсі

Апарат здатний зависати в повітрі на 20-30 секунд для фотографування місцевості

NASA успішно здійснило другий політ вертольота на Марсі
фото DR

Вертоліт-дрон Ingenuity, який прибув на Марс разом із марсоходом Perseverance, у четвер виконав другий успішний автономний політ, повідомило американське космічне агентство NASA, на яке посилається Інтерфакс.

Вертоліт Ingenuity піднімався на висоту до п'яти метрів. Трохи зависнувши над поверхнею планети, вертоліт нахилився на 5 градусів і відлетів убік на два метри. Після цього він знову завис і виконав розвороти, щоб направити свої кольорові камери в різні боки. Потім він відправився на свій «аеродром» для посадки. Весь політ тривав близько 50 секунд.

19 квітня в ході успішного тестового випробування вертоліт піднімався на висоту 3 метри і провів над поверхнею Марса 39 секунд.

Раніше в NASA відзначили, що вся операція буде виконуватися автономно на основі команд, які були відправлені на марсохід Perseverance для передачі вертольоту Ingenuity.

Робота Ingenuity розрахована на 31 день. У час, що залишився на Марсі, йому потрібно виконати як мінімум ще три польоти, в ході яких він буде робити аерофотозйомку навколишньої місцевості.

Апарат Ingenuity має 1,2 метра в діаметрі і важить 1,8 кг. Він оснащений двома камерами, здатний зависати в повітрі на 20-30 секунд для фотографування місцевості.

Марсохід Perseverance з вертольотом Ingenuity здійснив успішну посадку на поверхню Червоної планети 18 лютого. Американська автоматична міжпланетна станція до Марсу була запущена 30 липня минулого року. Perseverance є вже п'ятим американським марсоходом, який NASA відправило для вивчення Червоної планети.

Як повідомлялося, марсохід Perseverance видобув кисень з атмосфери Червоної планети.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті