Австралія пообіцяла виділити $437 млн на «зелені» технології

Австралія пообіцяла виділити $437 млн на «зелені» технології

Влада країни є не надто прихильною скороченню викидів до нуля до 2050 року з огляду на шкоду, яку це може принести економіці

Австралія пообіцяла виділити $437 млн на «зелені» технології
фото www.flickr.com/photos/165730045@N03/50203804183

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що країна витратить 565,8 млн австралійських доларів ($436,5 млн) на співфінансування досліджень і пілотних проєктів в області зелених технологій. Як повідомляє Reuters, таким чином Канберра прагне продемонструвати свою прихильність скороченню викидів вуглецю.

Хоча Моррісон не є прибічником ідеї скорочення викидів до нуля до 2050 року, посилаючись на ризик заподіювання шкоду економіці Австралії, він пообіцяв спільні інвестиції в розмірі $436,5 млн з партнерами з Великобританії, Японії, Кореї та Німеччини.

«Приведення нових енергетичних технологій до паритету дозволить істотно скоротити глобальні викиди – як в країнах, що розвиваються, так і в розвинених країнах – і гарантувати, що країнам не доведеться вибирати між зростанням економіки і декарбонізацією», – наголосив він.

Моррісон підкреслив, що «Австралія не зможе зробити ці технології глобально масштабованими і комерційно життєздатними самостійно».

Австралійський прем’єр додав, що міжнародні партнери інвестують в три-п'ять разів більше, ніж Австралія на дослідження та пілотні програми.

Паризька кліматична угода зобов'язує Австралію до 2030 року скоротити викиди вуглецю на 26% -28% в порівнянні з рівнем 2005 року.

Reuters зазначає, що наразі невідомо, чи задовольнить рішення австралійської влади Сполучені Штати.

Нагадаємо: під час дводенного кліматичного саміту у Вашингтоні президент Джо Байден заявив, що Сполучені Штати мають намір до 2030 року на 50% скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу в порівнянні з рівнем 2005 року. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європа збирається стати «першим у світі кліматично нейтральним континентом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті