В Ізраїлі вивчають випадки запалення серця у людей, щеплених вакциною проти COVID від Pfizer

В Ізраїлі вивчають випадки запалення серця у людей, щеплених вакциною проти COVID від Pfizer

Попереднє дослідження показало «десятки випадків» міокардиту серед 5 млн вакцинованих

В Ізраїлі вивчають випадки запалення серця у людей, щеплених вакциною проти COVID від Pfizer
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/50714715547/

Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило, що взялось за вивчення невеликої кількості кількість випадків запалення серця у людей, які отримали вакцину проти COVID-19 компанії Pfizer. Як повідомляє Reuters, в ізраїльському МОЗ поки не озвучили жодних висновків.

Координатор по боротьбі з пандемією в Ізраїлі Нахман Еш сказав, що попереднє дослідження показало «десятки випадків» міокардиту, що відбулися серед більш ніж 5 млн вакцинованих людей, в основному після другої дози. Більшість випадків зареєстрована серед людей у віці до 30 років.

Еш сказав, що наразі неясно, чи було це пов'язано з вакциною.

«Міністерство охорони здоров'я нині вивчає, чи є підвищений рівень захворюваності і чи може це бути пов'язано з вакцинами», – сказав він та наголосив на тому, що поки що жодних висновків не зроблено.

Еш додав, що визначити зв'язок буде складно, тому що міокардит, стан, який часто проходить без ускладнень, може бути викликаний різними вірусами, і аналогічну кількість випадків було зареєстровано і в попередні роки.

Pfizer заявила, що підтримує регулярні контакти з Міністерством охорони здоров'я Ізраїлю для перевірки даних про свою вакцину.

«На цей час немає доказів того, що міокардит є ризиком, пов'язаним з використанням вакцини проти COVID-19 Pfizer/BioNTech», – йдеться в повідомленні виробника.

Надав Давидович, директор школи громадської охорони здоров'я при ізраїльському університеті Бен-Гуріона, сказав, що навіть якщо буде встановлена кореляція між випадками міокардиту і вакциною, вона не виглядає досить серйозною, щоб припинити введення вакцини.

Як відомо, Ізраїль є світовим лідером в розгортанні вакцинації: близько 60% його 9,3-мільйонного населення отримали вакцину Pfizer. Приклад країни вже показав, що вакцина дуже ефективна в запобіганні симптомів і важкого перебігу захворювань, пов'язаних з COVID-19.

Нагадаємо: раніше цього місяця компанія Pfizer повідомила про нові випадки продажу підроблених вакцинпроти COVID-19, які зловмисники видають за ті, які Pfizer виробляє спільно з компанією BioNTech. Партії підробленої вакцини були вилучені в Мексиці і Польщі.

Крім того, пандемія завдає емоційну шкоду мільйонам людей. Про 5 найкращих способів позбутися стресу ви можете дізнатися на сайті zdorovja.pp.ua.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло