Українці з початку квітня продали на $422 млн більше валюти, ніж купили – Данилишин

Українці з початку квітня продали на $422 млн більше валюти, ніж купили – Данилишин

Показник є максимальним за останні чотири роки

Українці з початку квітня продали на $422 млн більше валюти, ніж купили – Данилишин
Фото: УНІАН

Чиста пропозиція іноземної валюти з боку населення України з початку квітня становить $422 млн, що є максимальним обсягом чистого продажу валюти населенням за останні чотири роки. Про це повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй сторінці у фейсбуці.

«Збалансування ринку відбувалося за рахунок продажу іноземної валюти банками з власної валютної позиції, підтримку якій надавала чиста купівля банками іноземної валюти у фізичних осіб, чистий продаж якої у квітні сягнув чотирирічного максимуму ($422 млн)», – написав він.

Данилишин зазначив, що на тлі деескалації конфлікту на сході України тиск на обмінний курс гривні на міжбанківському ринку ослаб, що зумовило його зміцнення на 0,5% до долара США.

Він зауважив, що попит на іноземну валюту з боку клієнтів банків продовжував переважати над її пропозицією і на спотовому, й на форвардному сегментах ринку.

Раніше повідомлялося, що пропозиція валюти на міжбанківському ринку з боку клієнтів банків знизилася на 9,7% на тлі ескалації військових дій на Сході України. Водночас на готівковому валютному ринку досі переважає пропозиція іноземної валюти. З початку квітня банки купили у фізичних осіб готівкової іноземної валюти на $267 млн. Від початку року ця сума склала $472 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті