Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Підключення до інтернету для українців може подорожчати

Підключення до інтернету для українців може подорожчати

Ціна зросте через введення додаткового мита на імпорт кабелю на 3 роки

Підключення до інтернету для українців може подорожчати
Фото: pixabay.com

Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) про введення на 3 роки додаткового мита на імпорт кабелю, у тому числі волоконно-оптичного, може значно сповільнити покриття території України швидкісним інтернетом. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Зазначається, що іноземні виробники та дистриб’ютори продукції будуть змушені додатково сплачувати суму в розмірі 23,5% від вартості кабелю.

«Уведення мита може призвести до зменшення темпів розгортання мережі як фіксованого, так і мобільного інтернету. Український ринок кабельної продукції може стати менш конкурентним, адже національні виробники через введення мита можуть перетворитися на монополістів», – наголосив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Водночас обсяги виробництва деяких видів товару національними компаніями є недостатніми. Тому це може спричинити дефіцит та здорожчання розбудови мереж.

Раніше повідомлялося, що в Україні найдешевший у світі широкосмуговий інтернет. Середня вартість пакета становить $6.41 на місяць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті