Рада ухвалила в першому читанні закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції

Рада ухвалила в першому читанні закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції

Розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам визначено на рівні до 60%

Рада ухвалила в першому читанні закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції
Фото: ukrinform.ua

Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» № 5104, який передбачає запровадження державної підтримки у сфері страхування аграрної продукції. Про це йдеться у пояснювальній записці до закону.

Документ у першому читанні підтримали 286 депутатів.

«Проєктом закону пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти з метою надалі спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції», – йдеться у документі.

Зазначається, що розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів визначено на рівні до 60%. Конкретний розмір компенсації визначатиметься виходячи із можливостей державного бюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.

Державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції здійснюватиметься, починаючи з 2021 року в рамках бюджетної програми КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Будуть спрямовані кошти, які надійдуть до державного бюджету коштом збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції.

«На сьогодні ринок страхування сільськогосподарської продукції становить близько 250 млн грн (страхові премії). Запровадження державної підтримки агрострахування забезпечить лише у 2021 році зростання ринку страхування сільськогосподарської продукції до 1,4 млрд грн, що забезпечить додаткові надходження до державного бюджету лише з цього податку близько 40 млн гривень», – йдеться у документі. 

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік. Відтепер її доповнено шістьма новими програмами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті