Штраф за недоїдену їжу: в Китаї прийняли новий закон про боротьбу з харчовими відходами
Особливо пильну увагу звертатимуть на держслужбовців

У Китаї прийняли закон по боротьбі з перевитратою їжі – відвідувачі харчувальних закладів тепер можуть отримати штраф за недоїдені страви, пише Tjournal з посиланням на Xinhua.
Як буде проходити процес стягнення штрафу і його величина, поки неясно.
Закон прийняли 29 квітня на засіданні Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників.
За словами прес-секретаря комісії Цзан Тевея, новий закон повинен дати визначення «харчовим відходам» і уточнити заходи в боротьбі з марнотратством в їжі. Один з відомих заходів – штрафи для тих відвідувачів ресторанів, які замовили надмірну кількість страв і не доїли. Як буде проходити процес стягнення штрафу і його величина – поки що невідомо.
Банкети чиновників також регламентуються законом, так як держслужбовці повинні зіграти провідну роль в запобіганні харчових відходів. На заходах кількість і форма прийому їжі повинні бути організовані економно і не перевищувати певні стандарти.
Закон прийняли в зв'язку з тим, що Китай щороку втрачає близько 35 млрд кілограмів зерна на етапах зберігання, транспортування та переробки, а в містах щодня виробляється 50 тонн харчових відходів.
У серпні 2020 року в Китаї стартувала кампанія «Чиста тарілка» щодо бережливого ставлення до продуктів. Тоді лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що «марнотратство щодо продовольства жахає і засмучує».
В рамках проекту кейтерінгова служба Ухань закликала ресторани обмежити кількість продаваних страв: групи мали замовляти на одну страву менше, ніж кількість відвідувачів. Так, група з 10 осіб могла замовити лише 9 страв. Кампанія викликала обурення в соцмережах. Користувачі Weibo масово критикували ініціативу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].