Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Інвестори закликали Credit Suisse до більш жорсткої політики фінансування вугілля – Reuters

Інвестори закликали Credit Suisse до більш жорсткої політики фінансування вугілля – Reuters

Credit Suisse є третім за величиною спонсором вугільної енергетики в Європі і найбільшим спонсором видобутку вугілля в Європі в період з 2016 по 2020 рік

Інвестори закликали Credit Suisse до більш жорсткої політики фінансування вугілля – Reuters
фото www.flickr.com/photos/tal_ent/3238609885

Інвестори Credit Suisse, які керують $2,5 трлн, закликали банк зайняти більш жорстку позицію щодо фінансування вугілля на тлі побоювань, що його поточна політика занадто слабка. Про це йдеться в листі, доступ до якого отримало агентство Reuters.

Роль кредиторів у фінансуванні діяльності підприємств, відповідальних за основну частку викидів парникових газів, все частіше перебуває в центрі уваги інвесторів і політиків, які прагнуть прискорити боротьбу зі зміною клімату.

Вугілля, що використовується для вироблення електроенергії, опинилось в центрі уваги, оскільки це одне з викопних видів палива з найбільшими викидами, і інвестори прагнуть до поступової відмови від нього.

Підтримуючи обіцянку Credit Suisse привести своє фінансування у відповідність до Паризької кліматичної угоди і встановити науково обґрунтовані цілі щодо скорочення викидів протягом двох років, інвестори заявили, що вони також хочуть «твердих» операційних кроків щодо обмеження кредитування вугілля.

В групу інвесторів входять неурядова організація ShareAction, Ethos Foundation, який консультує 225 швейцарських пенсійних фондів і фондів комунального господарства, членам якої належить від 3 до 5% акцій компанії, а також BMO Global Asset Management, Actiam і Folksam.

У листі група наголосила, що розширення вугільної промисловості «давно визнане несумісним з цілями Паризької угоди», які вимагають від країн домогтися до 2050 року нульових викидів вуглецю.

За даними дослідження Rainforest Action Network, Credit Suisse є третім за величиною спонсором вугільної енергетики в Європі і найбільшим спонсором видобутку вугілля в Європі в період з 2016 по 2020 рік. В листі інвестори підкреслюють, що банк відстає від конкурентів в цьому питанні.

У липні минулого року банк заявив, що припинить фінансування або андеррайтинг компаній з часткою виручки від вугілля понад 25%, якщо у них не буде «надійної» стратегії по диверсифікації від вугілля.

«Однак банк не розкриває, що він вважає« надійною стратегією переходу від вугільної енергетики, на відміну від деяких з його європейських колег», – йдеться в листі.

У своєму звіті про сталий розвиток за 2020 рік Credit Suisse заявив, що через нові обмеження він уже відмовився від деяких угод, додавши, що він прийняв подальше рішення не укладати угоди, що виходять за рамки цієї політики, включаючи випуск облігацій для великих компанії з видобутку вугілля і вироблення електроенергії. Він сказав, що також розробив галузеві схеми переходу на енергоносії для клієнтів, що працюють в низці областей, включаючи видобуток вугілля.

Попри це, інвестори заявили, що хочуть, щоб банк встановив тверду дату, до якої він припинить кредитування вугільних компаній відповідно до рекомендацій Міжурядової групи експертів зі зміни клімату зробити це в країнах ОЕСР до 2030 року і в інших країнах світу до 2040 року.

Нагадаємо: другий найбільший швейцарський фінансовий конгломерат Credit Suisse повідомив про чистий збиток у $275 млн за І квартал в період посилення тиску на банк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті