Економіка єврозони скочується в подвійну рецесію

Економіка єврозони скочується в подвійну рецесію

У I кварталі ВВП з урахуванням сезонних коливань в зоні євро скоротився на 0,6%, а в ЄС - на 0,4%

Економіка єврозони скочується в подвійну рецесію
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/5959883563

На початку року економіка єврозони занурилася в подвійну рецесію, оскільки суворі протиепідемічні по всьому регіону не дозволяли багатьом підприємствам відкритися, а споживачі побоювалися витрачати гроші.

Як повідомляє Bloomberg, в І кварталі валовий внутрішній продукт (ВВП) зони євро з урахуванням сезонних коливань знизився на 0,6%, а в Європейському союзі в цілому – на 0,4% в порівнянні з попереднім періодом. Про це говорять дані Євростату, опубліковані в п'ятницю.

Це другий квартал поспіль зниження після того, як в кінці 2020 року, єврозона повідомила про скорочення економіки на 0,7%, а ЄС – на 0,5%.

Економіка єврозони скочується в подвійну рецесію

Для порівняння: зростання економіки США в перші три місяці року прискорилося. Згідно з попередніми даними Міністерства торгівлі, ВВП США збільшився на 6,4% в річному вираженні після росту на 4,3% в IV кварталі минулого року.

Агентство зазначає, що спільний фонд відновлення ЄС повинен дати потужний поштовх висхідної тенденції, але очікується, що її кошти не надійдуть в економіку до літа. Європейська комісія повинна спочатку затвердити плани національних витрат, а державам-членам все ще необхідно ратифікувати механізм залучення 800 млрд євро ($969 млрд) для фінансування планів.

Спад в єврозоні в I кварталі підтверджує очікування того, що економіка не повернеться на докризовий рівень до середини 2022 року, на цілий рік пізніше, ніж в США.

Економіка Португалії скоротилася на 3,3% в І кварталі після того, як країна зіткнулася з одним з найсильніших спалахів коронавірусу у світі в січні, що змусило уряд вжити суворих заходів стримування. Падіння було більш ніж удвічі більш різким, ніж прогнозували економісти.

Німецька економіка, найбільша в регіоні, скоротилася більше, ніж очікували економісти. На початку року приватне споживання впало, тоді як експорт підтримав виробництво. Країна знаходиться в умовах суворої ізоляції, яка посилює навантаження на економіку. Безробіття несподівано виросло у квітні, а бізнес-очікування впали, при цьому стійкий досі виробничий сектор також постраждав через загострення проблем з поставками.

Зниження виробництва в Італії свідчить про те, що країна впала в подвійну рецесію. Країна поступається тільки Великобританії за кількістю смертей від пандемії в Європі. Рівень безробіття в Італії впав до 10,1% в березні з 10,2% в лютому.

Нагадаємо:ділова активність в єврозоні збільшилася у квітні, що забезпечило деяку позитивну динаміку у ІІ кварталі. Індекс ділової активності (PMI)від IHS Markit для єврозони, який враховує активність як у виробництві, так і у сфері послуг, становив 53,7 у квітні проти 53,2 в березні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло