Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
СБУ викрила маштабний конвертцентр в Одесі

СБУ викрила маштабний конвертцентр в Одесі

Обслуговувались у ньому десятки потужних агропромислових підприємств України

СБУ викрила маштабний конвертцентр в Одесі
фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України заблокувала в Одесі діяльність масштабного міжрегіонального конвертаційного центру. Він надавав «послуги» з незаконної мінімізації податків на сотні мільйонів гривень. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Згідно з повідомленням, організатори конвертцентру використовували реквізити комерційних структур з ознаками фіктивності, які були зареєстровані на підставних осіб. «Обслуговувались» у конвертаційному центрі десятки потужних агропромислових підприємств України.

На замовлення «клієнтів» зловмисники через проведення удаваних безтоварних операцій забезпечували незаконну мінімізацію податкових платежів до держбюджету. Вони також сприяли неповерненню валютної виручки та виведенню коштів у тіньовий обіг.

За попередніми підрахунками спеціалістів, у результаті протиправної діяльності конвертцентру протягом 2020 – 2021 років втрати державного бюджету лише з несплати ПДВ становили понад 100 млн грн. Точна сума завданих державі збитків встановлюється.

Правоохоронці провели одинадцять одночасних обшуків в Одеській, Харківській, Херсонській областях та у директора фіктивного підприємства у Київській області. Вилучено:

  • оргтехніку зі сформованими документами;
  • печатки підконтрольних підприємств;
  • первинну бухгалтерську документацію;
  • чорнові записи ділків.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 205, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Планується оголошення про підозру організаторам протиправної оборудки та посадовцям суб’єктів господарювання.

Нагадаємо: у лютому CБУ припинила діяльність конвертаційного центру з обігом 5 млрд гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті