Верховний суд скасував протокол ЦВК про перемогу Вірастюка на 87-му окрузі

Верховний суд скасував протокол ЦВК про перемогу Вірастюка на 87-му окрузі

Рішення ЦВК оскаржив суперник Вірастюка Олександр Шевченко

Верховний суд скасував протокол ЦВК про перемогу Вірастюка на 87-му окрузі
Василь Вірастюк
Фото: facebook.com/vasyl.virastyuk

Верховний суд України (ВСУ) скасував протокол Центральної виборчої комісії (ЦВК) про визнання Василя Вірастюка переможцем виборів до Верховної Ради у мажоритарному окрузі №87 в Івано-Франківській області. Про це повідомили на сайті «ОПОРА» 2 травня.

Зазначається, що рішення ЦВК оскаржив суперник Вірастюка Олександр Шевченко. Верховний суд задовольнив клопотання позивача частково.

«Велика палата Верховного суду ухвалила постанову, якою визнала протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів в окрузі №87 і визнала протиправним та скасувала протокол ЦВК від 22 квітня 2021, яким встановлено результати виборів і визнаний Василь Вірастюк переможцем в окрузі 87», – йдеться у повідоменні.

Як повідомляється на сайті, Шевченко просив суд зобов'язати ЦВК продовжити встановлювати результати виборів в окрузі й відправити окружну виборчу комісію на уточнення протоколу. 28 квітня Верховний суд повністю відхилив позов Шевченка. Апеляційну скаргу Велика палата розглянула 30 квітня і вже 1 травня винесла рішення.

«ОПОРА» пояснила, що термін розгляду справ, пов'язаних з виборами, є скороченим: у суду є всього два дні, і засідання не можна відкладати або переносити у зв'язку з вихідними або святковими днями.

Своє рішення суд мотивував тим, що при встановленні результатів виборів ЦВК не забезпечила перевірку всіх порушень, про які заявляли учасники виборчого процесу.

Раніше повідомлялося, що «Слуга народу» висунула українського спортсмена Василя Вірастюка кандидатом у народні депутати.

Голосування відбувалось 28 березня. 4 квітня ЦВК оголосила про перемогу Василя Вірастюка. Олександр Шевченко, оскаржив перерахунок голосів в окрузі №87 в Івано-Франківській області.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті