Прибуток Saudi Aramco зріс на 30% за квартал

Прибуток Saudi Aramco зріс на 30% за квартал

Квартальний результат нафтового гіганта перевершив очікування аналітиків

Прибуток Saudi Aramco зріс на 30% за квартал
фото www.aramco.com

Нафтовий гігант Saudi Aramco повідомив про 30-відсотковий стрибок чистого прибутку за перші три місяці року. Як повідомляє CNBC, це свідчить про продовження відновлення після обвалу нафтового ринку минулого року, протягом якого річний прибуток державної компанії скоротився вдвічі.

У заяві, опублікованій у вівторок, 4 травня, компанія повідомила, що чистий прибуток виріс до $21,7 млрд за I квартал. Результат перевершив очікування аналітиків у $19,4 млрд.

Вільний грошовий потік за квартал склав $18,3 млрд. Цієї суми недостатньо для покриття дивідендів в розмірі $18,8 млрд, які компанія має виплатити в ІІ кварталі, в основному уряду Саудівської Аравії.

Saudi Aramco, як і інші публічні нафтові компанії, отримує значні вигоди від зростання цін на нафту, оскільки попит відновлюється, а виробники з Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) на чолі з Саудівською Аравією скорочують поставки на підтримку ринку.

Середній видобуток нафти в Саудівській Аравії в І кварталі склав 8,6 млн барелів на день у порівнянні з 9,8 млн барелів на день рік тому. Але, як повідомляється, в той час, як конкуренти компанії скорочують дивіденди, на Saudi Aramco здійснюється більший тиск, щоб підтримувати стабільні виплати країні, яка є її найбільшим джерелом доходів.

Saudi Aramco також продає деякі активи для збору коштів. Минулого місяця компанія заявила, що досягла угоди про продаж міноритарної частки в нещодавно створеній трубопровідній компанії консорціуму інвесторів за $12,4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті