Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Білий дім підтримує субсидії для атомної енергетики

Білий дім підтримує субсидії для атомної енергетики

Ядерна енергетика може бути включена в інфраструктурний план президента Байдена

Білий дім підтримує субсидії для атомної енергетики
фото www.flickr.com/photos/13385494@N02/5640560498

Адміністрація президента США Джо Байдена підтримує федеральні субсидії для атомних електростанцій в рамках стратегії глави держави в області інфраструктури. Як повідомляє Bloomberg, цей крок безумовно призведе до зіткнення з захисниками довкілля, які вважають ядерну енергетику небезпечною для навколишнього середовища і здоров'я людини.

Представники Білого дому заявили прихильникам галузі та в Конгресі, що хотіли б, щоб податковий кредит на виробництво ядерної енергії був включений в інфраструктурний пакет, запропонований у березні, на суму $2,25 трлн.

Ядерна енергія забезпечує близько 19% електроенергії в Сполучених Штатах, що є хорошою причиною для адміністрації Байдена підтримати її, оскільки галузь намагається конкурувати з відновлюваними джерелами енергії, такими як енергія вітру і сонця, а також з природним газом.

Підтримка адміністрацією ядерної промисловості розглядається як спосіб підтримки амбітних цілей президента Байдена, які включають в себе вуглецево-нейтральну енергосистему до 2035 року і кліматично нейтральну економіку до 2050 року. Його адміністрація заявила, що хоче, щоб ядерна енергія була включена в список прийнятних джерел енергії.

Водночас ядерна енергія – це тема, навколо якої точаться запеклі суперечки про її плюси і мінуси, при цьому ряд активістів-екологів закликають адміністрацію діяти агресивно в боротьбі зі зміною клімату. Вони називають радіоактивні відходи, видобуток урану і можливість ядерних аварій в якості основних причин, через які атомні електростанції повинні бути закриті.

Видання зазначає, що податковий кредит для АЕС може виявитися необхідним порятунком для операторів таких об'єктів, як Southern Co. і Exelon Corp., а також для урановидобувних компаній, таких як Lakewood і Energy Fuels.

Із закриттям атомної електростанції в Індіан-Пойнт, що належить Entergy Corp. в Нью-Йорку минулого місяця кількість ядерних реакторів, які працюють в Сполучених Штатах, скоротилося до 93 зі 104 два десятиліття тому. За даними Rhodium Group, якщо не буде внесено ніяких змін в політику, більш ніж половина ядерних об'єктів країни буде виведена з експлуатації до 2030 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті