ЄС прийме закон, що дозволить захищатися від недобросовісної конкуренції з боку Китаю

ЄС прийме закон, що дозволить захищатися від недобросовісної конкуренції з боку Китаю

Компанії під загрозою штрафів мають повідомляти ЄК про отримання ними субсидій від урядів країн, що не входять до Євросоюзу

ЄС прийме закон, що дозволить захищатися від недобросовісної конкуренції з боку Китаю
фото Shutterstock

Єврокомісія посилить захист європейських компаній від недобросовісної конкуренції з боку фірм з Китаю та інших країн, які отримують субсидії від держави. Регулятор представив законопроект, який зобов'язує іноземні фірми розкривати інформацію про такі субсидії в разі поглинання ними європейських компаній і при розподілі тендерів, пише Deutsche Welle.

Іноземні компанії будуть зобов'язані надавати таку інформацію при угодах або тендерах, сума яких перевищує встановлений поріг.

У разі злиття або поглинання фірми повинні будуть надавати дані про отримання ними держсубсидій в тому випадку, якщо оборот одного з партнерів становить не менше 500 млн євро, а обсяг іноземних субсидій – не менше 50 млн євро.

При розподілі тендерів планка встановлена на рівні 250 млн євро. В обох випадках компанії повинні будуть заздалегідь повідомляти ЄК про отримання ними субсидій від урядів країн, що не входять до Євросоюзу. В іншому випадку їм загрожуватимуть штрафи.

Комісар ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер, представляючи законопроект, зазначила, що в 2019 році приплив іноземних інвестицій в Євросоюз склав 9 трлн євро.

«Відкритість європейських ринків вимагає справедливості, це особливо важливо, щоб підтримати економіку ЄС в період відновлення після кризи, викликаної пандемією коронавірусу», – зазначила вона.

Тим часом вирішення питання про поглиблення економічних відносин між ЄС та КНР відкладено на невизначений термін. Цілий ряд депутатів Європарламенту 4 травня заявили, що вони не очікують швидкого відновлення процедури ратифікації угоди між Євросоюзом і Китаєм про інвестиції.

Голова КНР Сі Цзіньпін сильно прорахувався, ввівши санкції проти представників ЄС за критику порушень прав людини в Китаї, заявив експерт з Китаю з фракції «зелених» у Європарламенті Райнхард Бютікофер.

Раніше заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на тлі дипломатичних непорозумінь з КНР заявив, що ратифікація цього документа активно просуватися не буде. «Ми не можемо ігнорувати ширший контекст відносин між ЄС і Китаєм», – пояснив він.

Також повідомлялося, що Китай безстроково згорнув економічний діалог з Австралією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті