У Франції запроваджують тюремне ув’язнення за шкоду екології

У Франції запроваджують тюремне ув’язнення за шкоду екології

За важкі екологічні злочини передбачено штраф до 4,5 млн євро і до 10 років в'язниці

У Франції запроваджують тюремне ув’язнення за шкоду екології
@xrFrance

Парламент Франції (Національні збори) схвалив пакет законів, спрямованих на захист клімату. На голосуванні 4 травня 332 депутати висловилися за поправки, 77 – проти, 145 парламентаріїв утрималися, пише Deutsche Welle.

Законопроект, серед іншого, передбачає введення до Кримінального кодексу Франції нового виду злочину – екоцид. Під цим передбачається усвідомлене завдання шкоди здоров'ю, флорі і фауні, а також забруднення повітря, води або ґрунту в національних масштабах. За такі дії передбачено штраф аж до 4,5 млн євро і до 10 років в'язниці.

Крім того, закон забороняє авіарейси всередині країни, для яких є альтернативні залізничні рейси тривалістю до 2,5 години.

Ще одна ініціатива в рамках цього пакету передбачаємо грошові субсидії при купівлі електровелосипедів. Законопроект ще має схвалити Сенат Франції. Очікується, що голосування пройде в червні.

Ці законодавчі ініціативи були розроблені в результаті діяльності Громадянського конвенту з клімату. Конвент був сформований у жовтні 2019 року через звичайних громадян з ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона у відповідь на протести «жовтих жилетів». У червні 2020 року конвент представив уряду 150 пропозицій, спрямованих на покращення екології країни.

При цьому екоактивісти руху Extinction Rebellion залишилися незадоволені законопроектом. На їхню думку, цих змін недостатньо для захисту клімату. У день голосування вони провели акцію протесту біля стін Національних зборів.

Як повідомлялося, у Франції в екологічних цілях заборонять внутрішні авіарейси на короткі відстані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло