Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
У Франції в екологічних цілях заборонять внутрішні авіарейси на короткі відстані

У Франції в екологічних цілях заборонять внутрішні авіарейси на короткі відстані

Це дасть можливість авіакомпанії Air France отримати державну допомогу

У Франції в екологічних цілях заборонять внутрішні авіарейси на короткі відстані
фото DR

Французький парламенту 10 квітня проголосував за заборону внутрішніх авіарейсів за маршрутами, де час у дорозі на поїзді складає менше 2,5 годин. Про це пише avianews.com з посиланням на міжнародне французьке радіо RFI.

Це призведе до припинення польотів з Парижа в Нант, Ліон і Бордо.

Метою такого рішення є скоротити викиди вуглекислого газу і знизити вплив авіації на екологію.

Виняток зроблять для маршрутів у найбільший аеропорт Франції Шарля-де-Голля в Парижі для підвезення пасажирів на пересадку на міжнародний рейс.

Новим законом парламентарії легалізували дане ще в 2020 році авіакомпанією Air France зобов'язання закрити частину внутрішніх рейсів в обмін на державну допомогу в рамках антикризового пакету з порятунку авіагалузі від наслідків пандемії COVID-19.

В цьому році держава вирішила перевести 3 млрд євро виданої позики в гібридний безстроковий борг і влити 1 млрд в статутний капітал французького авіаперевізника. Це подвоїть частку Франції в Air France з 14,3% до 29,9% і зробить державу найбільшим акціонером авіакомпанії.

Раніше французька влада заявила про намір зменшити викиди вуглекислого газу на 40% до 2030 року від рівня 1990 року. Однак створена з ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона Громадянська конвенція з клімату заявила, що вжитих заходів недостатньо. Представники цих зборів вважають, що під заборону повинні потрапити авіамаршрути, на яких час у дорозі поїздом не перевищує 4 годин.

Як повідомлялося, у березні активісти GreenРeace пробралися в охоронювану зону аеропорту Парижа і прикрасили в зелений колір припаркований літак Boeing 777 Air France. Так вони відреагували на заяви міністра Франції Жана-Батіста Джебаррі про те, що допомогти екології може створення нового літака, який завдає меншої шкоди навколишньому середовищу.

У 2020 році в рамках отримання пакету державної допомоги авіакомпанію Austrian Airlines змусили відмовитися від коротких внутрішніх рейсів на маршрутах, де можна дістатися поїздом за 3 години.

Нагадаємо, європейські країни закликали до відродження транс'європейського залізничного експресу 1960-х років, що може стати надзвичайно екологічною ініціативою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті