У Києві ліквідували конвертаційний центр з обігом понад 250 млн грн

У Києві ліквідували конвертаційний центр з обігом понад 250 млн грн

Втрати державного бюджету становлять приблизно 45 млн грн

У Києві ліквідували конвертаційний центр з обігом понад 250 млн грн
фото: facebook.com/SFSofUkraine

Київські правоохоронці припинили діяльність «центру мінімізації платежів до бюджету» (ЦМП), обіг якого за останні декілька років становив приблизно 250 млн грн. Про це повідомляється на сторінці Державної фіскальної служби у фейсбуці.

Згідно з повідомленням, центр, створений групою осіб, надавав послуги підприємствам реального сектору економіки, а саме: реально діючі підприємства перераховували кошти на рахунки ЦМП транзитних і/або фіктивних суб'єктів госпдіяльності за цінні папери, відступлення прав вимоги тощо. Готівку знімали співробітники центру, і надалі разом із підробленими первинними документами передавали клієнтам.

Наголошується, що в результаті проведення зазначених вище операцій, підприємства безпідставно завищували власні витрати, чим зменшували податки на прибуток підприємств, що призвело до ухилення від сплати.

Зазначається, що загальний обсяг «проконвертованих коштів» за період 2018-2020 років становив понад 250 млн грн, втрати державного бюджету становлять приблизно 45 млн грн.

«У результаті проведених санкціонованих обшуків виявлено фінансово-господарські документи, флеш-накопичувачі, чорнові записи, факсиміле, договори купівлі-продажу цінних паперів, чекові книжки підконтрольних підприємств, банківські картки, печатки СГД з ознаками «транзитності» та «фіктивності», печатки нерезидентів у кількості 37 штук, і готівкові кошти в еквіваленті на загальну суму понад 6 млн грн», – наголошують у ДФС.

Нагадаємо: СБУ викрила маштабний конвертцентр в Одесі. Обслуговувались у ньому десятки потужних агропромислових підприємств України. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті