Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
70 млн вакцин від коронавірусу Johnson & Johnson можуть виявитися бракованими

70 млн вакцин від коронавірусу Johnson & Johnson можуть виявитися бракованими

Співробітники заводу могли через недогляд змішати компоненти двох вакцин

70 млн вакцин від коронавірусу Johnson & Johnson можуть виявитися бракованими
фото DR

Близько 70 млн доз вакцини від коронавірусу Johnson & Johnson можуть виявитися забраковані, пише The Bellз посиланням на The New York Times. Їх зробили на тому ж заводі в Балтіморі, де до цього забракували партію вакцин на 15 млн доз.

Про те, що якість нової партії вакцини Janssen виробництва американської компанії Johnson & Johnson опинилася під сумнівом, NYT повідомляє з посиланням на джерела. Вакцина виготовлена  на заводі Emergent BioSolutions в Балтіморі, де виробляють і вакцину AstraZeneca. Там вже була забракована партія з 15 млн доз вакцини Johnson & Johnson через те, що співробітники заводу могли через недогляд змішати компоненти цих двох вакцин, пише видання.

Тепер американський регулятор FDA перевіряє ще 70 млн доз, які вироблялися в той же момент, що і перша партія. Інспекція виявила, що компоненти могли змішатися через те, що співробітники не пройшли необхідну дезінфекцію, коли переходили з однієї зони виробництва в іншу. Тепер регулятор, за даними джерел NYT, стурбований тим, що забрудненими могли виявитися й інші партії препарату, вироблені на заводі.

Поки що регулятор шукає варіанти виходу з ситуації: якщо вакцина пройде перевірку, її можуть випустити в обіг, але якщо перевірка не підтвердить стандарти якості, вся партія буде знищена. Канада вже призупинила використання цієї партії вакцини Johnson & Johnson до кінця перевірки.

Нагадаємо, Польща виявила готовність викупити у Данії вакцину Johnson & Johnson, від якої та раніше відмовилася.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті