Викиди CO2 в ЄС від спалювання викопного палива в 2020 скоротились на 10% - Eurostat
Споживання нафти і нафтопродуктів скоротилось майже в усіх країнах-членах

За оцінкамистатистичного управління Євросоюзу (Eurostat), викиди вуглецю в результаті використання викопного палива в блоці впали торік, головним чином завдяки протикоронавірусним обмеженням, які зупинили поїздки і закрили заводи по всьому регіону.
За даними Eurostat, викиди CO2 від спалювання викопного палива, такого як нафта, вугілля та природний газ, знизилися на 10% у 2020 році в порівнянні з попереднім роком.
Агентство зафіксувало скорочення споживання нафти і нафтопродуктів майже в усіх країнах-членах, в той час, як споживання природного газу впало в 15 країнах.
«Навпаки, частка відновлюваних джерел енергії (особливо вітру, гідро- і сонячної енергії) у виробництві електроенергії значно зросла», – йдеться в повідомленні.
Хоча викиди знизилися в кожній з 27 країн-членів ЄС, Eurostat повідомив про найбільше падіння в Греції, Естонії та Люксембурзі – на 18%.

У Німеччині, на частку якої припадає чверть загальних викидів CO2 в ЄС, викиди скоротилися майже на 9%, в той час як в Італії, Франції та Польщі, інших великих виробників CO2, вони знизилися з 8% до 11%.
Поставлена перед ЄС мета стати кліматично нейтральним до 2050 року, що допоможе стримати небезпечне глобальне потепління, вимагатиме переходу до «зеленої» енергії в промислових секторах за рахунок використання таких технологій, як відновлюване водневе паливо і зберігання енергії.
Нагадаємо: Сполучені Штати мають намір до 2030 року на 50% скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу в порівнянні з рівнем 2005 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].