ЄС не хоче загострювати відносини з Росією – Боррель

ЄС не хоче загострювати відносини з Росією – Боррель

Чехія просила ЄС колективно вислати російських дипломатів.

ЄС не хоче загострювати відносини з Росією – Боррель
Жозеп Боррель
фото www.flickr.com/photos/alreadytaken/453786005

Країни Європейського Союзу рішуче підтримують Чехію, але не прагнуть до подальшого загострення відносин з Росією. Про це заявив Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель  після зустрічі глав МЗС країн ЄС.

«Всі країни Євросоюзу вважають, що не варто загострювати відносини з Росією після дипломатичних скандалів з Чехією і Болгарією», – сказав він.

«Ми підтвердили нашу рішучу підтримку Чеської Республіки та Болгарії, але всі країни згодні з тим, що нема потреби продовжувати ескалацію напруженості у відносинах з Росією», – сказав Боррель, коли його запитали, чи має намір ЄС виконати прохання Чеської Республіки та колективно вислати російських дипломатів.

За його словами, слід дочекатися саміту ЄС 25 травня, на якому будуть обговорюватися відносини з Росією. Поки немає планів щодо продовження ескалації з висилкою дипломатів.

Нагадаємо: 17 квітня влада Чехії заявила, що підозрює російську розвідку у причетності до вибуху складу боєприпасів у 2014 році в Врбетіце. У зв'язку з цим з країни вислали 18 російських дипломатів, підозрюваних у роботі на розвідку. Росія у відповідь вислала 20 співробітників чеського посольства в Москві.

22 квітня МЗС Чехії заявив про перехід до паритету в чисельності персоналу в посольствах і вимагає, щоб Прагу покинули 63 співробітники російського посольства.

Як повідомлялось, Литва на знак солідарності з Чехією також оголосила про висилку двох російських дипломатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті