Вітренко пропонує через суд забирати облгази Фірташа за борги

Вітренко пропонує через суд забирати облгази Фірташа за борги

Компанії Фірташа заборгували «Нафтогазу» близько 8 млрд грн

Вітренко пропонує через суд забирати облгази Фірташа за борги
Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко, коментуючи борги облгазів Фірташа, заявив, що якщо компанія не може розрахуватися, вона у законний спосіб має перейти у власність держави. Про це він сказав в інтерв'ю «НВ Бізнес».

За словами Вітренка, компанії Дмитра Фірташа отримують на ринку газу надприбутки за рахунок націнки в 30-40% у порівнянні з цінами конкурентів.

«Держава бачить, що головним бенефіціаром цієї реформи є фактично пан Фірташ. Невелике і повільне скорочення його частки на ринку з лишком компенсується цією величезною маржею, розумієте? З цієї точки зору держава повинна щось робити. І національна компанія теж повинна з цим щось робити», – зазначив голова «Нафтогазу».

Коментуючи борги, які пов'язані з Фірташем облгази накопичили перед «Нафтогазом» (близько 8 млрд грн), Вітренко пропонує комплексне рішення, у тому числі – і на законодавчому рівні.

«Іноді ці борги виникають по всьому ланцюжку через якість рішення держави. І відповідно, учасники ринку не можуть нести відповідальність. Потрібно знайти варіант, який з одного боку дозволить там, де потрібно борги списувати, їх списувати. Там, де потрібно – забезпечити розрахунки по колу. І ці розрахунки включають якесь фінансування з держбюджету, але ці гроші потім повернуться до держбюджету», – сказав він.

Також Вітренко заявив, що потрібна і судова робота.

«Часто насправді це жорстка судова робота проти компаній того ж пана Фірташа, де у нього через суд потрібно ці компанії забирати. Якщо не може розрахуватися, значить, ця компанія повинна фактично перейти у власність держави у правильний законний спосіб», – підкреслив він.

Нагадаємо: «Нафтогаз» банкротить «Дніпропетровськгаз» Фірташа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті