Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
Суд ЄС анулював розпорядження Єврокомісії, яке зобов’язувало Amazon сплатити $303 млн

Суд ЄС анулював розпорядження Єврокомісії, яке зобов’язувало Amazon сплатити $303 млн

Регулятор підрахував, що американському гіганту е-комерції вдалося вивести з-під оподаткування три чверті виручки в Європі

Суд ЄС анулював розпорядження Єврокомісії, яке зобов’язувало Amazon сплатити $303 млн
фото Shutterstock

Американська Amazon в середу, 12 травня, виграла боротьбу з наказом Єврокомісії виплатити Люксембургу близько 250 млн євро ($303 млн) заборгованості по податках. Як повідомляє Reuters, другий за старшинством суд Євросоюзу скасував  відповідне розпорядження ЄК.

Суд визнав, що ЄК не довела, «що мало місце невиправдане зниження податкового тягаря європейської дочірньої компанії групи Amazon».

Агентство зазначає, що це рішення стало значною невдачею для європейського комісара з конкуренції Маргрет Вестагер, яка агресивно використовує правила блоку про державну допомогу для вирішення податкових угод між транснаціональними корпораціями і країнами ЄС.

Однак її найбільша невдача сталася минулого року, коли суд відхилив її наказ, згідно з яким компанія Apple мала виплатити 13 млрд євро ($15 млрд) в якості погашення заборгованості по податках в Ірландії.

Проте Вестагер вдалося успішно змусити Ірландію, Люксембург, Нідерланди та Бельгію змінити свою практику податкового регулювання і спонукала Організацію економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) прагнути до укладання глобальної угоди про оподаткування транснаціональних компаній.

Агентство зазначає, що французька комунальна компанія Engie програла апеляцію на наказ виплатити Люксембургу податків в розмірі 120 млн євро ($145,7 млн).

Нагадаємо: рішення по Amazon Єврокомісії було прийнято у 2017 році за підсумками розслідування, розпочатого у 2014 році. В ході розслідування вдалося встановити, що Amazon переводила прибуток суб'єкта, який зобов'язаний сплачувати податки в Люксембурзі, іншому суб'єкту, звільненому від сплати. Компанія була заснована спеціально для реалізації цієї схеми, не маючи офісу і штату, виконуючи лише формальну функцію. За підрахунками регуляторів, Amazon вдалося вивести з-під оподаткування три чверті виручки в Європі.

Нагадаємо: раніше цього місяця Amazon прозвітувала, що виручка компанії за І квартал досягла $108 млрд, а її прибуток виріс більш ніж утричі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті