Apple домоглась у суді скасування рішення ЄС про рекордний штраф у 13 млрд євро

Apple домоглась у суді скасування рішення ЄС про рекордний штраф у 13 млрд євро

Мова йде про справу щодо ухилення американським техногігантом від сплати податків у Ірландії

Этот материал также доступен на русском языке
Apple домоглась у суді скасування рішення ЄС про рекордний штраф у 13 млрд євро
Фото: www.flickr.com/photos/24722177@N08/2497184022

Суд Європейського Союзу скасував рішення Європейської комісії, яка у 2016 році визнала компанію Apple винною в ухиленні від сплати податків в Ірландії і зобов'язала її виплатити рекордний штраф на суму $14,9 млрд (13 млрд євро).

Як повідомляє ВВС, ставши на бік американського виробника iPhone та Ірландії, Суд ЄС звів серйозну перешкоду на шляху хрестового походу Євросоюзу проти техногігантів із США, до  яких входять Google, Facebook і Amazon, що заробляють по всьому світу, а податки платять або в США, або в пільгових юрисдикціях.

Зазначається, що завдяки хитрим і не завжди легальним схемам країни ЄС втрачають більше 250 млрд євро на рік. Особливо актуальним питання є сьогодні, коли через коронакризу ЄС занурюється в найбільшу кризу століття.

Як відомо, судова тяганина щодо справи проти Apple триває вже не один рік, і, як очікується, сьогоднішнім днем не завершиться. Швидше за все, рішення буде оскаржене та передане на розгляд до вищої судової інстанції ЄС, що забере ще кілька років.

Нагадаємо: чотири роки тому ЄС дійшов висновку, що Ірландія незаконно подарувала Apple майже $15 млрд (13 млн євро) у вигляді податкових пільг, і постановив забрати субсидію назад. За відпущені чотири місяці цього не сталося, і ЄС пішов до суду. Через два роки американська компанія перевела суму з відсотками – 14,3 млрд євро – на спецрахунок. Гроші й досі знаходяться там в очікуванні результату позову.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті