Аеропорт «Київ» у 2023 році закриють на вісім місяців, щоби побудувати нову смугу

Аеропорт «Київ» у 2023 році закриють на вісім місяців, щоби побудувати нову смугу

Аеропорт планує витратити на оновлення до 5 млрд грн

Аеропорт «Київ» у 2023 році закриють на вісім місяців, щоби побудувати нову смугу
Аеропорт «Київ»
Фото: Ковальчук Віктор /УНІАН

Аеропорт «Київ» (Жуляни) у 2023 році закриють на вісім-дев'ять місяців, щоб подовжити та посилити смугу. На оновлення аеропорт планує витратити до 5 млрд грн. Про це повідомляє avianews з посиланням на голову ради директорів підприємства Денис Костржевського.

За словами Костржевського, після робіт аеропорт без обмежень зможе приймати усі літаки лоукостера Wizz Air – Airbus A320 и A321. Через те, що останній тип літаків не може літати у «Київ» з повним завантаженням, Wizz Air обрав аеропорт «Бориспіль» для нового дальнього рейсу з Абу-Дабі.

Зазначається, що будівельники демонтують старе покриття з асфальту, посилять основу, а потім зведуть нове покриття з бетону. Довжину смуги хочуть збільшити на 460 метрів до 2770 метрів.

Крім того, роботи на летовищі дозволять зменшити мінімальну видимість для посадок у «Києві» з 800 до 350 метрів завдяки новій інструментальній системі посадки ILS категорії II ICAO.

Роботи з реконструкції аеродрому також включатимуть посилення покриття руліжних доріжок і перону зі стоянками для літаків, аби їх могли використовувати важчі авіалайнери. Якщо цього не зробити, літаки не зможуть з'їжджати з оновленої смуги без ризику пошкодити поверхню аеродрому, пояснив Костржевський.

У 2021 році аеропорт хоче визначити проєктувальника робіт, у 2022 році провести посилення поверхні аеродромних покриттів без припинення польотів, а у 2023 році приступити до робіт на смузі з закриттям аеродрому на прийом літаків.

За словами Костржевського, вартість робіт може сягати від 2,5 до 5 млрд грн. Ці кошти планується залучити з бюджету Києва, державного бюджету або використовувати змішане фінансування.

Допускається, що роботи можуть фінансуватися і на умовах концесії. Наразі летовище «Київ» належить однойменному комунальному підприємству, власником якого є Київська міськрада.

Торік повідомлялося, що київський аеропорт «Жуляни» скоротить половину персоналу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло