Виконавча служба арештувала банківські рахунки «Укрзалізниці» за борги – ЗМІ

Виконавча служба арештувала банківські рахунки «Укрзалізниці» за борги – ЗМІ

Арешт рахунків перевізника – виконання рішення Верховного суду, яке стосується боргів «Укрзалізниці»

Виконавча служба арештувала банківські рахунки 	«Укрзалізниці» за борги – ЗМІ
Фото: УНІАН

Виконавча служба арештувала банківські рахунки «Укрзалізниці» з 6 травня за борги. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на відповідний документ відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту та постанову Господарського суду Києва.

Зазначається, що 22 квітня 2021 року Верховний суд виніс рішення за чотирма справами, які стосуються боргів «Укрзалізниці». Усі вони були не на користь компанії. Арешт рахунків – це виконання одного з цих рішень, яке передбачає повернення кредитору $13,7 млн і 99,7 млн грн.

Три інші позови передбачають примусове стягнення з «Укрзалізниці» $34 млн і понад 300 млн грн.

«І це ще не кінець, адже кредитор, компанія VR Capital, загалом є тримачем боргу «Укрзалізниці» у $160 млн, які з усіма штрафами та пенями зрештою легко перетворяться на всі 300 млн, а всього судових процесів більш як 25», – пише видання.

За інформацією ZN.UA, колапсу досі не сталося, оскільки голова правління «Ощадбанку» Сергій Наумов свідомо не виконав наказ про арешт і залишив «Укрзалізниці» принаймні операційний рахунок.

«Щоправда, часу дав лише тиждень, бо все ж не хоче стати фігурантом кримінального провадження через небажання уряду вирішувати проблему», – зазначає видання.

Ухвала Печерського суду, якої немає у судових реєстрах, підтверджує можливість арешту коштів. Однак вона забороняє їхнє примусове перерахування кредитору, бо гроші на рахунках нацперевізника є доказом у терміново відкритому кримінальному провадженні проти VR Capital.

Джерела видання у банках підтверджують, що арешт існує. Однак саме через цю ухвалу кошти просто «заморожені».

Відповідей на офіційні запити до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра інфраструктури Владислава Криклія видання не отримало.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings внесло довгостроковий рейтинг дефолту емітента та пріоритетні незабезпечені рейтинги боргу «УЗ» до списку Rating Watch Negative. В агентстві зазначили, що ліквідність перевізника не покриває обслуговування боргу у 2021 році.

Цьогоріч «Укрзалізниця» повинна повернути майже $300 млн кредитів, у 2023 році – майже $600 млн. Про фінансовий стан «Укрзалізниці», швидкісні поїзди та грандіозні плани корейців в інтерв'ю для Mind розповів ексголова «Укрзалізниці» Володимир Жмак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті