«Укрпошта» вирішила купити невеликий банк – Смілянський

«Укрпошта» вирішила купити невеликий банк – Смілянський

Компанія оголошує тендер на оцінювача

«Укрпошта» вирішила купити невеликий банк – Смілянський
фото: flickr.com

«Укрпошта» розпочинає процес придбання невеликого банку та оголошує тендер на оцінювача. Про це повідомив голова правління компанії Ігор Смілянський на своїй сторінці у фейсбуці.

«Почнемо тиждень з позитиву, тим паче, що до цієї новини ми йшли довгі чотири роки. І ось коли рішення (хай і компромісне) затверджено всіма шанованими сторонами, «Укрпошта» починає процес придбання банку. Ми оголошуємо тендер на оцінювача, який зможе нам допомогти в цій серйозній справі», – написав Смілянський.

За його словами, банк буде невеликим, без відділень або з малою їх кількістю і без портфеля проблемних активів.

«Зараз є два-три таких, з яких ми розпочнемо переговори. Маю велику надію закрити операцію впродовж наступних п'яти-шести місяців», – зазначив він.

За даними Prozorro, початок аукціону заплановано на 21 липня 2021 року, кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 15 червня. Очікувана ціна становить 3,5 млн грн.

Нагадаємо: торік «Укрпошта» хотіла перетворитися на поштовий банк. Верховна Рада 19 травня схвалила за основу законопроєкт щодо створення державного Поштового банку. Профільний комітет Ради підтримав законопроєкт. 

Нацбанк виступив категорично проти дозволу «Укрпошті» надавати банківські послуги, бо «це нелогічно, неконкурентно та ризиково». Там вважають, що компанію можна залучити до надання фінпослуг через агентську схему з державними чи приватними банками.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті