Україна в ООН головує на засіданнях в рамках ЕКОСОР
Країни-члени організації обговорюватимуть як покращити допомогу ООН країнам для прискорення їх розвитку

Україна головує на засіданнях сегмента оперативної діяльності Економічної та соціальної Ради ООН (ЕКОСОР), присвячених питанням допомоги країнам для прискорення їхнього розвитку.
Як повідомляє пресслужба ООН, за підсумками дискусії в ЕКОСОР буде визначено наскільки система розвитку ООН реагує на потреби та пріоритети країн при наданні їм допомоги. Країни-члени ООН також розглянуть, як система ООН може вдосконалити та посилити своє партнерство, у тому числі з міжнародними фінансовими установами, які мають спільні повноваження, ресурси та досвід щодо низки багатовимірних викликів розвитку.
«Система розвитку ООН є найбільшим каналом багатосторонньої допомоги, на яку припадає 37 % всіх коштів, наданих міжнародними організаціями. Оперативна (проєктна) діяльність, спрямована на допомогу країнам для розвитку, становить понад 70 % всієї діяльності установ системи ООН та в останні роки зросла до $38 млрд, які спрямовуються для реалізації проєктів з розвитку у 162 країнах світу», – зазначив постпред України при ООН Сергій Кислиця.
Він додав, що Україна входить до групи країн з великим обсягом проєктів, а відтак зацікавлена у підвищенні оперативної діяльності ООН.
Координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані наголосила, що сьогоднішній захід – «чудова можливість продемонструвати всьому світу співпрацю між системою ООН та урядом України».
«За 2020 рік ООН підвищила запланований Рамковою програмою партнерства бюджет у $200 млн на проєкти в Україні. Для ефективного реагування на безпрецедентний виклик пандемії COVID-19, швидко залучені кошти дозволили ООН виконати запланований обсяг роботи на 115%, на суму $231 млн у 2020 році. Крім того, для забезпечення гуманітарних потреб людей, що постраждали внаслідок конфлікту у східній Україні, де ситуація значно погіршилася зі спалахом коронавірусу, в рамках Плану гуманітарних заходів на 2020 рік було мобілізовано 128 млн, що перевищило всі попередні роки», – розповіла вона.
Координатор наголосила, що ООН готова «продовжувати нашу плідну співпрацю з Україною, засновану на принципах поваги до прав людини, гендерної рівності налаштовані на підтримку відновлення після COVID-19».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].